reklama

Vzešly vám sazeničky? Tak je přesaďte

Rostlinky potřebují místo Foto: Rostlinky potřebují místoFoto: thinkstock.com

Možná je to pro vás záhadné slovo. Pikýrovat však neznamená nic jiného než přepichovat či přesazovat rostlinky, které vám narostly ze semínek.

Vyseli jste semínka a radujete se, jak vám vzešla. Máte plný truhlíček malých rajčat, bazalky, saturejky, lobelek, afrikánů, gazánií... Teď musíte ale sadbu přesadit z výsevního truhlíku do většího, aby mladinké rostlinky měly více světla, živin a místa. Kdybyste je nechali v houštině, vytáhly by se a znehodnotily. Nebude od věci pořídit si speciální substrát pro přepichování mladých rostlinek, který je velmi jemný, zároveň odlehčený perlitem a pískem, a přitom neobsahuje příliš mnoho hnojiv. Na přesazování budete potřebovat pikýrovací kolík (nemáte-li ho, vemte si špejli či tužku).

Podívejte se na video, kde se dozvíte, jak přesadit begónie, muškáty a bazalku. Každá rostlinka potřebuje svoje. Nejdůležitější pro všechny ale je to, abyste drobounké rostlinky nepoškodili:

(mar)

Podobné rady jako byla tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů, který vysílá Prima každou neděli v 11.50.

Článek

Zahrádka v květináči  Foto: Thinkstock

Zahrádka v květináči

Toužíte začít pěstovat rostliny, kterými se budete nejen kochat, ale následně je využijete třeba při vaření nebo jako zábavu pro děti? Že bydlíte v bytě a nemáte zahradu? ...

reklama