reklama

Zamilujte se na Valentýna do svého bytu. Máme 8 tipů na to, jak se doma cítit co nejlépe

Zamilujete se na Valentýna do svého domova  Foto: Zamilujete se na Valentýna do svého domova Foto: istock.com

Věnujte svému domovu na svátek všech zamilovaných trochu lásky a udělejte z něj opět místo, které máte nejraději. Podívejte se na následující tipy, které zajistí, že domov bude domovem a místem plným lásky.

Udělejte malou změnu

Nemusíte vyházet nábytek nebo vymalovat celý byt. Udělejte si radost a zajděte do obchodu s dekoracemi a doplňky do bytu. Nový povlak na polštář, nová váza a nebo příjemný pléd na pohovku byt oživí a zajistí, že se ve svém obývacím pokoji opět budete cítit dobře. 

Dekorujte

Sezonní dekorace sice vypadají hezky, ale brzy se okoukají. Lepší je sáhnout po takových, které vydrží déle. Ideální jsou obrazy, lampy, knihy v poličkách… Snažte se vytvořit útulnou atmosféru a přidat do interiéru něco, co zaujme. Jelikož je Valentýn, můžete si dopřát i nějaký designový kousek

Dekorujte...klidně i knihami Foto: Dekorujte... klidně i knihami. Foto: istock.com

Věnujte pozornost chodbě

Je to první místnost, do níž vstoupíte. Měla by naladit příjemnou atmosféru. Pokud bude ušmudlaná a plná poházených bot, nenaladí vás na domácí pohodu. Věnujte pozornost botníku, věšákům i zrcadlu. Pokud máte prostor na komodu, využijte ho a komodu si kupte. Můžete na ni umístit i dekorace, které zpříjemní prostor.

Článek

Jak vylepšit schodiště? Foto:

Šikovné tipy, jak vylepšit schodiště: Přeměňte ho na designový skvost či úložný prostor

Patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní dvoupatrový dům či byt? Pokud ano, pak určitě denně běháte po schodech, které se sice staly nedílnou součástí vašeho domova, ale...

Byt jen pro vás

Cestovali jste? Máte hodně fotek, které byste nechtěli ztratit? Vyzdobte si byt svými vzpomínkami, ať už se jedná o suvenýry z cest, nebo rodinné fotografie. U nich máte mnohem více možností, jak je využít, než je jen vytisknout, více o tom, jak naložit s fotografiemi, najdete zde

Vzpomínky na cesty dají vašemu domovu tvář Foto: Vzpomínky na cesty dají vašemu domovu tvář. Foto: istock.com

Dejte bytu řád

Úklid je potřeba, ale abyste se doma cítili dobře, zaměřte se i na to, zde má váš byt řád. Podívejte se, zda je nábytek rozmístěn prakticky a tak, jak se to zamlouvá vám. Pokud vás něco vytáčí, není nutné, aby to tak bylo. Pokud už se vám nelíbí nějaký kus nábytku, zbavte se ho třeba přes online bazary.

Mějte svůj prostor

Vytvořte si doma svůj vlastní koutek, který bude patřit jen vám. Nemusíte ho hlídat jako pes, ale udělejte si ho podle svých představ. Křeslo s polštáři, malý stolek a lampička dají dohromady prostor pro čtení, kde si i odpočinete. 

Koutek na čtení bude patřit jen vám Foto: Koutek na čtení bude patřit jen vám. Foto: istock.com

Obklopte se květinami 

Není jednoduší způsob, jak zpříjemnit domácí atmosféru, než si pořídit novou květinu. Pokud se o ně neradi staráte, pak sáhněte po těch, které nevyžadují moc péče. Kaktusy jsou klasika. Pokud nechcete žádné květináče, kupte si kytici sami pro sebe. Kdo říká, že vám řezané květiny vždycky někdo musí dát? Ve váze budou vypadat skvěle a dům oživí. 

Květiny v domácnosti zpříjemní atmosféru Foto: Květiny v domácnosti zpříjemní atmosféru. Foto: istock.com

Užívejte si své bydlení

Nejdůležitější ale je mít rád prostor, kde žijeme. Nezapomínejte, že dům je váš prostor, kde trávíte nejvíce času, měl by vás bavit a měli byste ho mít rádi, ne-li ho rovnou milovat! 

(mh)

Další články:

Článek

Jak si užít Valentýn z pohodlí domova? Foto:

I doma si můžete svátek zamilovaných užít stylově. Máme pro vás několik tipů na valentýnské rande v obýváku

Přeplněné restaurace, kýčovitá výzdoba, ohrané love songy – pokud tohle není váš šálek čaje, oslavte Valentýna letos doma! Že je to příliš fádní? Poradíme vám, jak běžný...

Článek

Jak v ložnici vykouzlit sexy atmosféru? Foto:

Nechcete v ložnici jen spát? Proměňte ji v sexy svatyni! 8 nápadů, jak ložnici dodat smyslnou atmosféru

Vaše ložnice je místem, kde můžete spát, odpočívat a trávit kvalitní čas. Tato svatyně může ale vypovídat o vašem sex-appealu a smyslnosti. Ukažte objektu svého srdce tak...

Článek

Přesné místo vaší bubliny zjistíte až po rezervaci ubytování. Máte tak jistotu absolutního soukromí. Foto:

Zabydlete se v bublině! Netradiční hotel na Islandu nabízí ubytování pro romantické dobrodruhy

V tomto jedinečném hotelu na Islandu vám nehrozí, že byste byli zklamaní z výhledu z pokoje. Bydlíte totiž přímo uprostřed přírody v průhledné bublině!

reklama