reklama

Jak uklízejí jednotlivá znamení zvěrokruhu? Kdo dělá největší nepořádek?

Simona Sedláčková
31. srpna 2020
Snad každý už zažil návštěvu bytu, kde se mu z nepořádku zatočila hlava, ale majitel byl naprosto v klidu a měl pocit, že je všechno v pořádku. Nebo naopak, možná už jste u někoho obdivovali dokonale srovnané knihy na poličce a báli se sednout na gauč, aby se nepokrčil přehoz a nepohnul polštářek… Za různými zvyky vězí naše znamení zvěrokruhu!
reklama

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani mají kpořádku a nepořádku ve svých věcech vztah jako na horské dráze. Většinou dlouho hromadí bordýlek, nevadí jim poházené oblečení po bytě ani špinavé nádobí vposteli. A pak to přijde… Impulz, který všechno obrátí vzhůru nohama a znepořádníka se stane na chvíli nadšená hospodyňka. Klíčové je slovíčko „na chvíli“! Pustí se do úklidu pěkně od podlahy a důkladně, do popelnice letí i to, co jim bude za pár dní chybět. Jakmile uklízecí záchvat pomine, vrací se vše do vyjetých kolejí. Židle opět zdobí špinavá trička a vrohu pokoje se krčí krabice, kterou při minulém úklidu už nestihli vytřídit.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci milují vzorně uklizený byt a srovnané věci ve skříních, ale nemají rádi ten proces, který ktakovému stavu vede, tedy úklid. Pokud jim uklidí maminka či babička nebo pokud si mohou dovolit paní na úklid, jsou nejspokojenější. Býci si život rádi užívají a uklízení představuje ztrátu času. Záleží tedy na mnoha dalších okolnostech, zda Býci překonají svou pohodlnost a nechuť kúklidu a jejich byt je pak jako ze škatulky. Ovšem nejuklizenější část bytu je u Býků vždy kuchyně.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jako všechno ostatní u Blíženců, záleží na momentální náladě a na tom, jakou nohou ráno vstali zpostele. Jeden den jim nevadí špinavé nádobí ve dřezu ani neustlaná postel a druhý den se svervou sobě vlastní pustí do hloubkového úklidu. Nikdy ale nedopustí, aby očekávaná návštěva přišla do nepořádku. Horší už je to snávštěvou neočekávanou.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci milují svůj domov a nikdy by nedopustili, aby jejich bydlení působilo nepořádným a neurovnaným dojmem. Není to tak, že by si v uklízení nepořádku a mytí podlahy zrovna libovali, ale považují to za činnost potřebnou a nezbytnou, a tak kní také přistupují. Mnohem raději než pořádnému a hloubkovému gruntování se však věnují rychlému srovnání věcí na poličce, odklizení bot zpředsíně a výměně suché květiny ve váze za čerstvou. Chuchvalec prachu pod postelí? Ten nikdo nemusí vidět…

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi se věnují daleko důležitějším věcem, než je drobný nepořádek vbytě. Pokud si to mohou dovolit, raději si zaplatí někoho na úklid bytu a sami se pak postarají hlavně o svůj vlastní vzhled. Ten by nikdy nezanedbali! Blíží se návštěva? Každý správný Lev si rychle upraví vlasy a vezme čisté triko a teprve pokud zbude čas, rozhlédne se kolem sebe a poklidí špinavé nádobí i poházené oblečení.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pro Panny je uklízení koníček a odpočinek. Přerovnávání účtů, třídění starého oblečení a cídění vystaveného porcelánu neberou jako práci, ale jako odpočinek, u kterého si zároveň srovnají myšlenky a uklidí vhlavě. Panny milují systém a dokonalou organizaci. Vše je čisté, srovnané a zarovnané, hrnky na poličce i trika ve skříni. Okna se lesknou a zpodlahy by se dalo jíst… Jen pozor! Stejnou dokonalost očekávají i od ostatních. Pokud kvám na návštěvu přijde zrozenec ve znamení Panny, tak si buďte jisti, že mu neunikne ani smítko.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy mají rády především vše krásné, pohodu a klid. Vúklidu a pořádku se nijak nevyžívají a druhé podle uklizeného či naopak neuklizeného pokoje nikdy nehodnotí, ale vlastní byt udržují včistotě a pravidelný úklid považují za nezbytný. Vlastně mají kuklízení ten nejlepší přístup. Rychle uklidit a pak si užívat pohodlí domova.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři milují čistotu a nesnášejí špínu. Jejich byt je jako ze škatulky, podlahy a okna se jen lesknou a nikde ani smítko prachu. Na druhou stranu trochu pracovního nepořádku či chaosu na stole je nerozhází a pracovna občas připomíná skladiště. Ale vždy čisté skladiště! Protože špína u Štírů přímo vyvolává alergické reakce.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Jestli se někdo vyžívá vkreativním chaosu a nepořádku, pak jsou to právě Střelci. Řád a organizovanost považují za nudu a nablýskané sklenice a hrníčky natočené oušky kjedné straně je rozčilují. Nedokážou pochopit ani puntíčkářsky srovnané věci vcizích bytech. Dokonalost Střelcům leze na nervy ve všech ohledech a rozčiluje je. Naopak, umějí si užívat pohodlí, kdy všechny potřebné věci leží na dosah. Ne ve špíně, ale vdrobném či větším nepořádku si přímo libují.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi si na své vzornosti většinou zakládají, a tak přistupují i kúklidu ve vlastním bytě. Uklízení je nebaví jako většinu ostatních, ale mají vsobězodpovědnost a řád, který je kúklidu přinutí. Kozorozi nesnášejí lenost a sobě na ni nedovolí ani pomyslet. Milují systéma nesnášejí zbytečnosti, které při úklidu letí nemilosrdně zdomu.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Svobodné znamení Vodnáře rádo dopřává svobodu i věcem kolem sebe. Ať si každý a vše leží kde chce. Vodnáři jsou většinou králi všech nepořádníků a uklízení je nebaví ani nezajímá, ba přímo obtěžuje. Na druhou stranu nic nikomu nevnucují, ani nikoho neodsuzují za lásku kúklidu. Naopak! Dokážou ocenit a obdivovat každého, kdo ve svých věcech pořádek má. Jednoduše, každý si má dělat, co chce a co mu vyhovuje.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou snílci, utíkající od reality a nepořádku do vlastních představ a snů, a nepořádek kolem sebe většinou vůbec neregistrují. Není to jejich priorita, ale na druhou stranu existují i Ryby, které úklid považují za relax a při srovnávání knih na poličce nebo trik ve skříni si zároveň rovnají i své myšlenky. Není to pak úklid stylem šup šup, ale poklidný proces, na jehož konci je spokojená Rybka.

Další články o bydlení a znameních zvěrokruhu:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama