Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Chce to změnu? Vsaďte na tapety, jsou stále in. Tady najdete skvělou INSPIRACI

Chcete rychle osvěžit interiér, ale nevíte jak na to? Vytapetujte si byt. Vybrali jsme několik vydařených příkladů, které vás utvrdí v tom, že tapetám neodzvonilo, ale naopak jsou pořád v kurzu. A zaslouženě...
Vydáno: 14.06.2017
Stačí vytapetovat jednu stěnu a rázem změníte dojem z celého interiéru...

Máte pocit, že už to doma není ono a chtěli byste nějakou změnu? Každý interiér si ji dříve nebo později vyžádá. A i my obměnu v bytě skutečně potřebujeme z psychologického hlediska. Jak to ale udělat, aby to u vás doma prokouklo a zároveň vás to nezruinovalo? Doporučujeme vám zkusit nestárnoucí tapety – dnes najdete v nabídce opravdu nádherné vzory a nejrůznější barvy. Ano, vymalovat stěny není určitě k zahození, ale pokud je navíc zkombinujete s tapetami, váš interiér rázem prokoukne. 

Přiznejte se! Nikoliv ale s tajemstvím

Přiznané cihly jsou fenoménem poslední doby, avšak ne každý by to chtěl vzít opravdu od základů, a jal se oklepat omítku. A právě od toho jsou tady tapety, které imitují přiznané cihly, a to hned na několik způsobů. Jaké zvolíte barevné provedení, je jenom na vás. Bude to antracitové, klasické s oranžovým podtónem, nebo se necháte zlákat odstínem koňaku? Těmto tapetám to mimo jiné sluší s přírodními materiály. Proto se s klidnou duší spolehněte na dřevo. A místo koženkové sedačky, vsaďte na tu látkovou s výraznou režnou nití. Ve finále nezapomeňte na všudypřítomnou zeleň. 

Přiznané cihly na tapetě Foto:

Tapeta - Přiznané cihly Foto:

U „cihlových“ tapet ještě chvíli zůstaneme. Máte-li v obýváku výklenek, který supluje moderní podobu obývákové stěny, můžete tento prostor zvýraznit a tím ho vytáhnout ze stereotypu interiérovou tapetou. Díky zemitým barvám na vlně čokoládového kakaa budou na pohled hřát.

Přiznané cihly a prázdné rámečky. Zajímavá kombinace... Foto:

 

Klasická elegance

Koho by napadlo, že dlažba s geometrickými motivy může spojit síly s renesanční tapetou a navíc jim to může tak ladit. Pamatujte ale, že vždy může zářit jedno, nebo druhé. Nikdy ne obojí. V případě, že milujete šedou, nádech nadčasového luxusu a navíc do obýváku chcete otisknout ženskou stopu, tak ten styl je ten váš.

Vintage tapeta Foto:

 

Tady bydlí Esmeralda

Hráškově zelená se zlatou jdou ruku v ruce a pozvedají obývák do stylových výšin. Hřejivost zlaté barvy vždy znásobí intimní nasvícení, proto investujte do lampičky se stínítkem. A o to víc, když jsou v tapetě zastoupeny tu a tam třpytící se detaily. Milujete nábytek s nádechem starých časů? Pak barokní křesílka spolu s nábytkem zneutralizuje klasický textilní gauč. Ať to u vás není jako na zámku.

Tapeta - Zelenozlatá Foto:

Prima tip: Máte-li však v plánu pochlubit se výraznou renesanční tapetou, využijte její krásy. A místo obrazů, pověste na stěnu jen prázdné rámy. Získáte tak vysoce nevšední doplněk.

 

Z chladné Skandinávie skočte do víru vášně

Milovali jste jednoduchost a strohost severu, avšak postupem času jste změnili názor a zatoužili po paletě barev, které umějí zahřát a rozptýlit špatnou náladu? Nemusíte hned vyrazit pro nový nábytek, postačí nalepit tapetu v barvě jahodové zmrzliny s efektem batiky, jež při troše fantazie evokuje krémovou zmrzlinu z červených plodů.

Červená tapeta... Foto:

 

Starý dobrý „cibulák“ patří do ložnice

Bílý strop a tapeta s tyrkysovým podkladem, která rozkvete bílými květy. Možná byste tuto krásu vykouzlili i s válečkem, avšak tapeta vám zajistí stejnoměrnost a jedinečný vzhled. Snídani do postele však musíte servírovat povinně v tradičním a českém cibuláku.

Tapeta do modra v ložnici Foto:

 

Vpusťte dřevotřísku na scénu

Říkáte si, že tapetu má doma každý, a tak hledáte něco, čím bude váš domov vynikat? Obložte si dominantní stěnu v místnosti dřevotřískou. A naopak zbývajícímu zdivu ponechejte sněhově bílý nátěr. Zrenovované stařičké retro kolo bere dech hned na podruhé. Pokud se řadíte k zapřisáhlým cyklistům nebo vám shodou okolností straší na půdě, dejte mu druhou šanci. 

Dřevotříska v interiéru Foto:

-lz-

Reklama
Článek je zařazen v: interiér, cihly, tapety, dřevotříska, tapetování, změna interiéru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama