návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Recyklované dárky vyjdou levně a potěší originalitou. Vyberte si, co budete vyrábět

Simona Sedláčková , Vydáno: 15.11.2019
Krásné dárky mohou vzniknout recyklací
Autor: istockphoto a pinterest Krásné dárky mohou vzniknout recyklací
Začínáte přemýšlet, čím potěšíte své blízké, ale máte pocit, že mají všeho dostatek? Vymyslet v dnešní době dárek, který vás nebude stát měsíční výplatu, ale bude originální i netradiční, není tak úplně jednoduché. Zkuste na to jít letos úplně jinak! Vánoce jsou časem překvapení, tak překvapte své přátele svou vynalézavostí a šikovností.

reklama

Vlněné poklady

Nejprve se vydejte na obhlídku vlastního šatníku. Možná objevíte vlněné svetry, které už dávno nenosíte a vlastně jste je chtěli i vyhodit… Zadržte! Našli jste totiž úplný poklad… Svetr z vlny (ano, musí to být čistá přírodní vlna, jiný materiál se nehodí) využijete společně s námi a našimi návody na parádní návleky na rukavice, také z něho ušijete srdíčka jako přívěsky na klíče, ale hodí se i na spoustu dalších věcí… Například na novoroční prasátka!

Jak na to

1. krok

Vlněný svetr zbavte knoflíků, zipů a všech nášivek.

Vánoční dárky a recyklace
Autor: istockphoto.com Vánoční dárky a recyklace

2. krok

Svetr vyperte na 95 °C. Tak získáte skvělý materiál. Vlna se neuvěřitelně srazí, zaplstí a bude se s ní výborně pracovat. Při stříhání se nebude párat ani třepit.

Vánoční dárky a recyklace
Autor: istockphoto.com Vánoční dárky a recyklace

Svetry z umělých a směsových materiálů

Ještě jednou se ponořte do vlastního šatníku nebo se vydejte na obhlídku secondhandu, kde za pár korun pořídíte neuvěřitelné kousky. Svetry mohou být klidně i s malými dírkami, pak je pořídíte doslova za hubičku. Úplně nejlepší budou svetry s copánkovým vzorem. Budou se vám hodit na polštáře, dají se z nich ušít úplně nové rukavice nebo z nich můžete ušít netradiční sáčky na dárky. Ze svetrů z hladké pleteniny se zase dají vytvořit netradiční dekorační věnce. A upotřebíte i starou pletenou šálu!

Vánoce ve znamení recyklace

Recyklované Vánoce: Vyrobte sváteční dekorace ze starých svetrů, šál i rukavic

Srdíčková klíčenka ze starého svetru

Srdíčková klíčenka ze starého svetru: Vánoční dárek pro kamarádku

Staré košile

Občasný flíček či rozedřený límeček ještě neznamenají, že košile patří do odpadkového koše. Většinou mají úplně v pořádku přední i zadní díl, a tak se dají využít třeba na parádní polštáře, nebo se z nich dají ušít slušivé zástěrky, a dokonce i sáčky na dárky, které budete využívat opakovaně, každý rok. Však uvidíte!

Vánoční dárky a recyklace
Autor: istockphoto.com Vánoční dárky a recyklace

Co se starou kravatou

Také kravaty představují vynikající materiál, ze kterého můžete vyrobit pěkné dárky. Máme pro vás připravený návod na pouzdro na mobil i parádní čelenky do vlasů.

Stará dobrá džínovina

Obnošené džíny představují pro tvořivé ruce doslova poklad. Nikdy je jen tak nevyhazujte, mohou se z nich vytvářet nejrůznější dekorace, šít tašky i kabelky a skvělé jsou i na výrobu hraček pro psy, a dokonce i na šperky.

Skleničky od marmelád i okurek

Nejrůznější svícny a lucerničky zase můžete vyrobit ze sklenic. Zatím je jenom dobře vymyjte a až přijde čas, uvidíte, jak se budou hodit. Možná, že některé nápady na využití už znáte!

Vánoční dárky a recyklace
Autor: istockphoto.com Vánoční dárky a recyklace

Roličky od toaletního papíru

Tyhle trubičky už se prý ani nedají recyklovat, a proto patří do odpadu směsného a ne tříděného… Zadržte! Spolu s námi je ještě opravdu zrecyklujete! Přineseme vám nápady na malé krabičky na dárky, ale využít se dají i na výrobu adventního kalendáře.

A nezapomeňte na ponožky

Každému se občas někam ztratí jedna ponožka a druhá se pak chvilku povaluje v šuplíku, až se nakonec vyhodí… A to je právě chyba! Z lichých ponožek se dá vyrobit ještě spousta věcí.

Malá klubíčka

Pokud patříte mezi pletařky, pak se u vás doma jistě najdou zbytky pletacích přízí. Možná už se vám nelíbí nějaký ručně pletený svetr. Zatím ho pěkně po večerech rozpárejte. Přineseme vám návod, jak vlnu využít. Jak by se vám líbil sváteční vítací věnec na dveře z miniaturních klubíček?

reklama

Článek je zařazen v: recyklace , upcyklace , košile , sklenice , pletenina , vlna , DIY vánoční dárky , Vánoce

reklama

Přečtěte si také