Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Dva zrcadlové domy utopené v jabloňovém sadu

Rekreační objekt s dvojicí prázdninových apartmánů v jihotyrolských Dolomitech nedaleko města Bolzana odráží ve fasádě okolní jablečné sady.
Vydáno: 29.12.2014
Dvojdům ukrytý v alpském údolí

The Mirror houses, neboli zrcadlové domy architekta Petera Pichlera slouží jako luxusní ubytování rekreantům. Klient, který si je přál, sám bydlí poblíž v přestavěném statku ze 60. let. Turistům apartmány v zrcadlovém domě (ve skutečnosti jde o jednu stavbu) skýtají maximum soukromí a svou polohou stranou od ostatních návštěvníků i intenzivnější zážitek z okolní přírody. Mají vlastní vstupy, zahrádky i parkování.

Jak již bylo řečeno, dům je opticky rozdělen na dvě části. Aby působil subtilně, je jedna část nižší a druhá má zas jiný průběh půdorysu. Stavba i s terasami zdánlivě visí ve vzduchu, což ji rovněž odlehčuje. Na východní stranu mají velká okna s výhledem na horské štíty a na protilehlé straně, kde sousedí s domem majitele, je zeď překrytá reflexním sklem. To odráží své okolí a dům je prakticky neviditelný. Ptáky však na skleněnou překážku upozorňuje tenká UV reflexní vrstva se vzorem, která je opeřeným letcům dobře viditelná.

Zajímavé je prolnutí starého s novým. To když se statek ostře odráží ve skle novostavby, která starému nekonkuruje, ale zobrazuje sousední dům na svém plášti.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Domek je postavený ve španělském stylu: terakota, dřevo a bílé stěny

Dům pro upíra! Takhle si žije Robert Pattinson alias upír Edward Cullen z Twilight ságy se zpěvačkou FKA Twigs

Šikmo vpravo za zády máte dvoukřídlé dveře a nakukujete do modré kuchyně. Židle u stolu si Eimear sama natřela

Inspirace pro dokonalé bydlení

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama