reklama

Dva zrcadlové domy utopené v jabloňovém sadu

zidkovm
29. prosince 2014
Rekreační objekt s dvojicí prázdninových apartmánů v jihotyrolských Dolomitech nedaleko města Bolzana odráží ve fasádě okolní jablečné sady.
reklama

The Mirror houses, neboli zrcadlové domy architekta Petera Pichlera slouží jako luxusní ubytování rekreantům. Klient, který si je přál, sám bydlí poblíž v přestavěném statku ze 60. let. Turistům apartmány v zrcadlovém domě (ve skutečnosti jde o jednu stavbu) skýtají maximum soukromí a svou polohou stranou od ostatních návštěvníků i intenzivnější zážitek z okolní přírody. Mají vlastní vstupy, zahrádky i parkování.

Jak již bylo řečeno, dům je opticky rozdělen na dvě části. Aby působil subtilně, je jedna část nižší a druhá má zas jiný průběh půdorysu. Stavba i s terasami zdánlivě visí ve vzduchu, což ji rovněž odlehčuje. Na východní stranu mají velká okna s výhledem na horské štíty a na protilehlé straně, kde sousedí s domem majitele, je zeď překrytá reflexním sklem. To odráží své okolí a dům je prakticky neviditelný. Ptáky však na skleněnou překážku upozorňuje tenká UV reflexní vrstva se vzorem, která je opeřeným letcům dobře viditelná.

Zajímavé je prolnutí starého s novým. To když se statek ostře odráží ve skle novostavby, která starému nekonkuruje, ale zobrazuje sousední dům na svém plášti.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama