Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Exotické květiny rozjasní váš domov. Naučte se je znát

Strelicie, helikonie, ananas a leucospermum jsou nejběžnější exotické rostliny, které můžete zakoupit v květinářství.
Vydáno: 14.03.2016
Strelicie pochází z Jižní Afriky

Asi tyto květiny důvěrně znáte. Například strelicie se prodávala už za komunismu, protože je možné ji pěstovat ve skleníku, není tedy nutné ji k nám vozit letecky. Věděli jste ale, že když jí opatrně rozevřete zobáček, najdete v něm ukryté až další dva tři květy? Při vhodné péči vám tak tato květina vydrží ve váze i dva týdny.

Nebo naopak tušili jste, že to, co obdivujeme na helikonii, není květ, ale okvětí? Vlastní květ bílé barvy je drobounký, nenápadný a musíte ho hledat, abyste ho v pestrém okvětí spatřili.

Květiny vám představí Jirka Dvořák z květinářství Serafin v Praze.Je to častý případ, že nějakou rostlinu od pohledu důvěrně známe, ale vlastně o ní nic moc netušíme. Proto jsme se rozhodli představit vám na videu čtyři nejběžnější exotické květiny z českých květinářství: strelicii, helikonii, ananas a leucospermum, jako bonus euphorbii spinozu (pryšec), který není exotickou rostlinou, ale často se ve vazbách kombinuje s exotickými květy. Pokud jezdíváte na dovolenou do Středomoří, určitě ho důvěrně znáte. Nízký keřík, který si roste na vápencovém podloží.

Podívejte se na tyto květiny na videu:

Exotické rostliny. Znáte je?
Exotické rostliny. Znáte je?

 

Mohlo by vás zajímat:

I když jeho jméno zní řecky, pochází rostlina z Madagaskaru (Zamiokulkas)

Pozor na teplotu aneb Jak správně zalévat pokojové květiny v létě?


Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama