Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

GALERIE: V přívěsu se dá žít i s batoletem. Podívejte se, jak se rodina vyhnula dluhům a bydlí stylově

Minidomy nemusí být jen alternativním bydlením. Mohou se proměnit v plnohodnotné domovy, kde může žít celá rodina. Z módního výstřelku se stal fenomén. Že k životu stačí jen pár metrů čtverečních, dokazuje příběh jedné americké rodiny.
Vydáno: 15.01.2018, Matouš Hartman
Bydleli byste v přívěsu?

Robert a Samantha žili v malém domě na kolech, jenže pak jim do života přišel někdo nový. Narodila se jim dcera. Pár se nechtěl stěhovat ze svého domova a tak udělal pár změn, aby byl byt vhodný i pro vychovávání malého dítěte. 

Dům, který disponuje obytnou plochou 62 m2, dvojice stavěla o víkendech a trvalo jí to čtrnáct měsíců. Uvnitř najdete plně vybavenou kuchyň, chytře vymyšlené úložné prostory včetně šatní skříně umístěné pod schody, které vedou do otevřeného patra. Tam je prostor pro manželskou postel a v současnosti i pro dětskou postýlku. Minidům má i koupelnu, sice malou, ale funkční. Je v ní toaleta i sprchový kout. 

Před a po Foto: Foto: facebook.com/SHEDsistence

Pár na svém webu zodpovídá i otázky, které člověka napadnou, když se dívá na fotografie projektu. Jak budou situaci řešit, až jejich dcera povyroste? Robert a Samantha si uvědomují, že jejich život v přívěsu nebude fungovat navždycky. Až bude potřeba sehnat si větší bydlení, udělají to. Současný domov pak plánují pronajímat nebo využívat rekreačně. Původně se do přívěsu nastěhovali kvůli studentským půjčkám, které museli splácet. Uskromnění se jim dalo větší jistotu. Už se nemuseli tolik bát o to, zda budou schopni půjčky splácet. V minidomě totiž neplatí nájem. 

Podívejte se dovnitř: 

Přečtěte si další inspirativní příběhy o bydlení v minidomech:

Zvládne tam bydlet i v zimě

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Student si udělal bydlení po svém

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Autobus dostal i novou "fasádu"

Rodina udělala byt z autobusu. Jezdí s ním na dovolené. Jsou v něm i kamna

Reklama
Článek je zařazen v: přívěs, alternativní bydlení, minidům, bydlení s dětmi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama