reklama

Lucas, Scott, Lynch - Architekt nakreslil režisérům domy podle jejich filmového stylu

zidkovm
26. srpna 2016
Architekt nakreslil, jak by mohly vypadat domy slavných režisérů.
reklama

Italský architekt a ilustrátor Frederico Babina si představil příznačnou podobu domů slavných filmových režisérů. Inspiroval se přitom jejich osobním stylem i estetikou jejich filmů. Na první pohled představovat si, jaké domy by slušely kterým režisérům, vypadá jako zvláštní záliba, italský ilustrátor ji nicméně dotáhl k dokonalosti a vytvořil pozoruhodná umělecká díla.

Babina v této sérii vytvořil celkem 27 ilustrací, mezi nimiž je i dům pro Ridleye Scotta, který odráží fascinaci kosmickým věkem, anebo zdánlivě náhodně poskládaný dům bratří Coenů.

„Každá drobnost ve filmu pomáhá utvářet jedinečný charakteristický jazyk režisérovy umělecké osobnosti,“ popisuje Frederico Babina hloubku filmové estetiky. „A stejný efekt lze pozorovat i v architektuře, kde i sebemenší drobnosti dotvářejí architektův rukopis,“ dodává ilustrátor. „S pomocí těchto 27 ilustrací jsem chtěl vystavět 27 mini příběhů, které by představovaly estetiku 27 mistrů filmu a převedly ji do architektury.“

Slavný autor nezávislých snímků Jim Jarmusch a jeho potencionální dům, Foto: Frederico Babina

Na jednu stranu tyto pozoruhodné ilustrace nejlépe osloví především znalce filmu. Ve všech ostatních však mohou vzbudit zájem o filmové tvůrce a jejich nejzdařilejší díla. Domy inspirované dalšími režiséry najdete na stránkách projektu ARCHIDIRECTORS, což je webdiorama - architektonický "kolotoč", ve kterém se spojují ilustrace, architektura, hudba, zvuk a animace v malé předdstavení. Ostatní práce Federica Babiny si zas můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách Frederica Babiny.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama