Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Má jen dvě nohy. Díky tomu vás tahle židle zbaví bolavých zad

Výrobci předmětů určených k sezení jdou dvěma cestami: buďto vám židle poskytují maximální oporu pro všechny části těla, nebo jsou naopak naprosto nestabilní a vy se musíte hýbat.
Vydáno: 03.12.2014
Řeešení problému dnešní doby, kdy řada lidí po většinu dne sedí?
Autor: Isifa Řeešení problému dnešní doby, kdy řada lidí po většinu dne sedí?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Můžete si koupit židli, která vám podepře záda v oblasti beder, lopatek, krku, má opěrku pro hlavu, područky, správně si nastavíte sklon stehen, zkrátka a dobře budete sedět v dokonalé poloze. Nicméně práci při sezení za vás do jisté míry obstará židle sama. Druhou cestou je nestabilní sezení – to je například sezení na gymnastickém míči, na vzduchové podložce, která se dává na sedák židle nebo nejnověji židle francouzského designéra Benoita Malta: vyrobil židli, která má pouze dvě nohy, a tak donutí tělo aktivně hledat rovnováhu a zapojovat při tom svaly. "Vytvořil jsem židli, která díky neustálé nerovnováze a nepohodlí stimuluje různé části těla,“ píše Benoit Malta na svém webu.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sezení nemusí bolet

Posaďte se – pan Židle přichází

Velikonoční verze

Co takhle pořídit si hnízdo do bytu?

Lépe by kuchyňské skřínky v akváriu zamaskoval už jen David Copperfield

Kuchyňská linka plná ryb. Jen kam se dává nádobí?

Článek je zařazen v:
Reklama