Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tohle je největší trend roku 2019. Jak budeme letos bydlet?

V tomto roce nás čeká jeden univerzální trend. Nemusíme měnit tapety ani si kupovat nová křesla, rok 2019 má přinést něco úplně nového. Navíc bychom měli ušetřit.
Vydáno: 04.01.2019
Udržitelnost je velkým trendem roku 2019
Autor: istock.com Udržitelnost je velkým trendem roku 2019
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trendem roku 2019 je udržitelnost. Bylo jen otázkou času, kdy se toto téma dostane i do bydlení. V novém roce bychom proto měli myslet na planetu Zemi a zároveň naši ohleduplnosti využít tak, aby naše domovy pěkně vypadaly.

Udržitelnost neznamená, že přestanete nakupovat, případně se vrátíte na stromy (pokud nejde o stromové domky, pochopitelně). Nový trend nás má přimět k tomu, abychom o svých domovech začali přemýšlet. Má to několik výhod, které oceníme všichni. Jednak ušetříme, potom získáme originální kousky a nakonec přispějeme k tomu, aby na Zemi mohly žít i budoucí generace.

Jaké pokojovky doporučuje NASA?

10 pokojovek, které podle NASA nejlépe vyčistí vzduch. Některé už určitě máte doma

Upcyklovat můžete sami a nebo se obraťte na firmy, které se na upcyklaci specializují

UPCYKLACE: Udělejte ze starého nábytku nový. Jak na to?

Upcyklace

Mezi trendy, které se objevily v magazínech o bydlení, se jako vždy našlo i nějaké to retro. Letos se máme vrátit do sedmdesátých let. Zkuste se podívat po starších věcech ve svém okolí (třeba na půdách nebo ve sklepích) nebo popřemýšlejte, jak byste mohli využít a renovovat starší vybavení svých domovů. Upcyklaci jsme věnovali velký článek, kde se dozvíte o českých firmách, které se na upcyklaci specializují. Než něco vyhodíte, popřemýšlejte, jak by se s tím dalo naložit.

Většina vybavení v téhle místnosti je z druhé ruky (a třeba skříň se podařilo krásně upravit)
Autor: istock.com Většina vybavení v téhle místnosti je z druhé ruky (a třeba skříň se podařilo krásně upravit)

Nečekané výhody

Ušetříte peníze. Udržitelnost je asi vůbec prvním trendem, který nežádá, abyste otevřeli peněženku a pořídili si něco nového. Zároveň nám nabízí nový pohled na bydlení. Už není jen důležité, aby byt hezky vypadal. Musí i fungovat, nevyčerpávat nás a pomáhat nám žít zdravěji. Místo nového povlaku na polštář, který za rok půjde do koše, si pořiďte dekoraci na blešáku. Ušetříte a získáte tak originál nebo alespoň věc, kterou neuvidíte v každé druhé domácnosti (vzpomínáte na trend s plameňáky a ananasy? Před pár roky jich bylo všude až moc). A můžete jít ještě dál. Nedávno jsme psali o seznamu rostlin, které podle NASA čistí vzduch. I taková pokojovka vám může pomoct žít ohleduplněji. Navíc se jedná o nenáročné a krásné květiny.

Pokojové rostliny nemusí jenom dělat parádu, dokážou i posloužit.
Autor: istock.com Pokojové rostliny nemusí jenom dělat parádu, dokážou i posloužit.
Článek je zařazen v: ekologie , ekobydlení , udržitelnost , trendy 2019 , trendy
Reklama