Plete svetry míst, která navštíví. Muž si oblékl Benátky, Stonehenge i New York

redakce
11. listopadu 2019
Sam Barsky se stal internetovou hvězdou díky svým netradičním svetrům. Umí totiž vyplétat vzory míst, která navštíví. Když pak k památce přijede, vyfotí se. Jeho instagramový účet má více než 40 tisíc sledujících a muž teď spouští i e-shop se svetry.
reklama

Američan začal plést, když musel opustit zdravotnickou školu. Tehdy si vjedné knihovně půjčil publikaci o pletení. Ve volném čase se do ruční práce pustil a začal se vpletení zdokonalovat. Následně mu pomohli vobchodu spřízí.

Na rozdíl od mnohých jiných fanoušků pletení se nepustil do norských vzorů ani do jednobarevných svetrů, ale začal vytvářet prakticky obrazy. Nejprve vyplétal hrady nebo mosty, pak se ale začal zajímat o konkrétní místa. Dokonce stihl uplést svetr sDvojčaty, ještě než je 11. září 2001 zničil teroristický útok.

Jeho sláva postupně rostla také díky Instagramu a dnes už se považuje za umělce. Fotí se se svetry na různých místech a podíval se i do Benátek, kanglickému Stonehenge, na Times Square vNew Yorku nebo do Grand Canyonu

Mrkněte se na více fotek vgalerii:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: ruční práceDIYpletenísvetr