reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Oblečte pejskům teplou bundu. Současná zima si to žádá

Simona Sedláčková , Vydáno: 10.01.2021
Nejrůznější vestičky a overaly většina psů zrovna moc v oblibě nemá, ale párkrát do roka přijde čas, kdy by měli vzít obleček na milost. Jedná se samozřejmě o mrazivou zimu. Psi, kteří žijí v přetopených bytech, potřebují pomoct s přechodem z domácího tepla do venkovního mrazu, jinak jim stejně jako lidem hrozí nemoci z nachlazení.

reklama

Existují dva extrémy. Někteří majitelé, především majitelé mini plemen, své psíky oblékají po celý rok do nejrůznějších módních výstřelků (Která plemena patří mezi nejmenší? Podívejte se ZDE). Samozřejmě nemluvíme o plemenech bezsrstých, která potřebují ochranu i před sluncem (Vše o psích naháčích najdete TADY). A druhým extrémem jsou majitelé, kteří oblečení psů striktně odmítají. A tentokrát se to netýká majitelů plemen velkých a dobře osrstěných, která si dostatek tepla vytvoří sama (Přečtěte si zajímavosti o psích velikánech, které najdete ZDE). Ale jsou tu plemena psů, která v mrazech obleček prostě potřebují. Jsou to především všichni psi krátkosrstí, malí a pak psi, v jejichž srsti chybí podsada.

Při hře by měl mít pes jenom lehký obleček
Autor: istockphoto.com Při hře by měl mít pes jenom lehký obleček

Jak vybrat správný obleček

Ideální je samozřejmě oblek šitý na míru, ale i v obchodech najdete nepřeberné množství velikostí a střihů. Jiný obleček se hodí pro fenky a jiný pro pejsky. Fenky potřebují mít více zakryté bříško, ale obleček pro psy naopak musí být více vystřižený, aby si ho pes při venčení nepočůral. Všichni pak potřebují oblek dostatečně dlouhý, aby kryl oblast bederní páteře a ledvin. Módní bundičky do pasu psa před chladem dostatečně neochrání.

10 základních pravidel zimní péče o psa

10 základních pravidel péče o psa v zimě

Patří pes do postele?

Patří pes do boudy na zahradu, nebo do postele? Máme pro vás seznam pro a proti!

Důležitý je i výběr správného materiálu

Materiál na výrobu psích oblečků by měl být především prodyšný a nejlépe i mírně elastický. Skvělý je fleece a softshell. Pozor na příliš šustivé svrchní materiály, které mnoha pejskům vadí. Důležitý je nejen kvalitní materiál, ale i správný střih. Pokud oblečení zvířeti nesedí, špatně se mu v něm chodí a obleček pak samozřejmě odmítá. Nezapomeňte ani na takovou zdánlivou maličkost, jako jsou reflexní proužky na oblečku. Při večerním a nočním venčení jsou velmi důležité.

Materiál na výrobu psích oblečků by měl být především prodyšný
Autor: istockphoto.com Materiál na výrobu psích oblečků by měl být především prodyšný

Nezapomínat na packy

Psí botičky nepatří jen do kategorie nesmyslných módních výstřelků. Mnoho psů má v zimním období problémy s posypovou solí a mrazem. Polštářky pacek pak velmi trpí a vznikají na nich praskliny. Většina psů ale botky opravdu nesnese, a tak jim musíme pomoci jinak. Před každým venčením v mrazu natřete tlapky speciálním balzámem, který koupíte u veterináře i ve zverimexu. Po venčení tlapky umyjte, důkladně osušte, hlavně mezi polštářky a opět natřete balzámem.

Psí botičky nepatří jen do kategorie nesmyslných módních výstřelků
Autor: istockphoto.com Psí botičky nepatří jen do kategorie nesmyslných módních výstřelků

Ve velkých mrazem omezte dobu venčení na kratší dobu. Vhodné jsou častější a kratší vycházky a především nenechávejte psa polehávat a posedávat na mrazivé zemi.

Další články pro chovatele psů:

Jaké místo v posteli si pes vybere, hodně vypovídá o vašem vztahu

Pokud s vámi spí pes v posteli, sledujte, jaké místo si vybere. Zjistíte tak zajímavé věci

Milujete psy, ale nechcete mít doma psí chlupy?

Tato plemena psů nepouštějí chlupy. Vyberte si je, pokud chcete čistý gauč

reklama

Článek je zařazen v: pes , péče o psy , psí oblečení , oblečky , pro psy , zima , mrazivá

reklama

Přečtěte si také