Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

První zcela podvodní hotel vznikne u Floridy. Jak se do něj hosté dostanou?

Kouzelný dům.
Vydáno: 24.01.2016
Vizualizace s potápěči vyvolává obavu o soukromí hotelových hostů v jejich ložnicích
Autor: Planet Ocean Underwater Hotel Vizualizace s potápěči vyvolává obavu o soukromí hotelových hostů v jejich ložnicích
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Planet Ocean Underwater Hotel není prvním projektem luxusního bydlení pod hladinou oceánu. O něco podobného se už pokoušelo hned několik stavitelů, většině z nich ovšem ještě před dokončením stavby došly peníze a tak svůj plán neuskutečnili.

Planet Ocean Underwater Hotel je už ale tak daleko, že má místo, povolení úřadů ke stavbě a provozu i peníze. První hotel, který by byl kompletně pod mořskou hladinou, bude u floridského ostrova Key West. Hotel, do něhož by hosté a personál sjížděli výtahem, by měl být energeticky soběstačný a kromě elektřiny by si s pomocí odsolovacího zařízení a následné filtrace vyráběl i pitnou vodu. Developer, který jej staví, se dušuje, že i svého odpadu by se podmořský hotel zbavoval šetrně. To se koneckonců nabízí i pro dobro hostů, pakliže za skleněnými stěnami svých ložnic osm metrů pod vodou chtějí pozorovat ryby či sasanky a nikoli obsah odpadního potrubí.

Projekt by se podle předběžných plánů mohl zhmotnit i ve vytipovaných oblastech na Fidži, Bali, v Indonésii, Belize nebo Dubaji.

Tady si budoucí podvodní hotel prohlédněte na videu:

Podvodní hotel

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Netradiční příbytky zabudované do krajiny

Nejprve potřebujete bagr, aby vyhloubil „základní jámu“

Rodina si postavila podzemní dům, aby se vyhnula vysokým cenám za bydlení

Článek je zařazen v:
Reklama