Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Správné osvětlení v koupelně z vás udělá modelku

Když se ráno chystáte vyrazit mezi lidi, nejdůležitější položkou není překvapivě make-up, ale správná žárovka.
Vydáno: 05.03.2015
Svítidlo Romano, cena okolo 3 999 Kč
Autor: eSvětlo.cz Svítidlo Romano, cena okolo 3 999 Kč
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ať už se chystáte použít bronzer, udělat si smokey eye, nebo jít cestou přirozeného vzhledu, žárovka je vaší alfou a omegou. Je to rozdíl mezi smokey eye a make-upem horníka po šichtě, bohyní políbenou sluncem a ožehnutou indiánkou.

Nejlepší osvětlení pro aplikaci líčení je samozřejmě denní světlo, ale málokdo má doma možnosti mít stolek na líčení proti oknu, a tak musí postačit koupelna. Ostatně stolek vás v temných ranních hodinách stejně nezachrání a zase by přišla na řadu lampička. Takže se musíme spolehnout na žárovku, a i když to zní jako banální záležitost, výběr by měl být pečlivější, než myslíte.

Svítidlo Mashiko, cena okolo 6 182 Kč Foto:

Svítidlo Mashiko, cena okolo 6 182 Kč

Michael Urban z poradensko-prodejního portálu eSvětlo.cz k tomu říká: „Pro líčení a oblékání je ideální žárovka, která se barevností blíží dennímu světlu, protože to je světlo, které nejméně zkresluje. Teplota světla je vyjádřena v kelvinech. Čím vyšší hodnota kelvinů, tím se teplota světla přibližuje dennímu světlu, takže hledejte 4000 K a více. Je to informace, která je uvedena na každé kvalitní žárovce. Také je zde důležitý faktor podání barev, CRI index. Tento index určuje, o kolik jsou barvy zkresleny oproti skutečnosti. Proto bych do koupelny doporučoval světelné zdroje s vyšším podáním barev v kombinaci s vyšší teplotou světla.“

Další důležitý bod je dobře se rozhodnout, kam světlo umístit, protože žárovka by měla zářit přímo na vás a neházet stíny shora, nebo ze strany. K tomu jsou ideální zrcadlová osvětlení, nebo přibližovací zrcátka, přidělaná pohyblivým ramenem ke stěně. S tím můžete hýbat a dosáhnete tak nejlepšího osvětlení. Přímé světlo vám pomůže udělat ze sebe tu bohyni, která na meetingu oslní a na večírku bude zářit.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Elektřinu používáme k osvětlení už 130 let

Lumeny, kelviny, úhel světelného svazku aneb Jak vybrat LED žárovku

Ideální pro malé tvory

Nezavíráte záchod při splachování? Aneb 7 zvyků, kterými hýčkáte bakterie v koupelně

I v malé koupelně se najde spousta místa

10 tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama