Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

VIDEO. Utajované sídlo Applu natočil dron

Firma Apple je známá svým tajnůstkářstvím. O to cennější je video, které natočil dron vyslaný nad její budoucí nové sídlo.
Vydáno: 23.09.2014
Dvanáct tisíc zaměstnanců Applu bude pracovat v jedné budově
Autor: http://inwallspeakers1.com/apple-headquarters-construction/ Dvanáct tisíc zaměstnanců Applu bude pracovat v jedné budově
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nové sídlo firmy Apple ve městě Cupertino v Kalifornii bylo vyprojektované ještě za života jejího charismatického zakladatele Steva Jobse. Protože každá stavba potřebuje schválení úřadů, musel tajnůstkářský Apple předložit plány na její stavbu. Takže podoba budovy je známá. Má se jednat o prstenec, který podle Jobse bude připomínát letající talíř.

Nicméně s tím, jak stavba nového sídla Applu pokročila, strefuje se do projektu Apple Campus II stále více posměváčků. Jeden z nich dokonce nad přísně střežený pozemek vyslal dron s kamerou.

Nové sídlo firmy Apple
Prstenec se čtyřmi nadzemními podlažími
Uvnitř prstence bude volná plocha 150 akrů
Jediná tabule skla není rovná
Obvod prstence bude 1620 m
Firmu s jablkem ve znaku si kritici dobírají za pokrytectví, s nímž na jedné straně hovoří o „zelené“ stavbě, ale na straně druhé už nezmiňuje vysoké ekologické náklady svého megalomanského projektu. Ona zátěž vyplývá z přesunu tisíců nákladních aut zeminy pro zajištění podzemního parkování pro dvanáct tisíc zaměstnanců. Solárními panely obložená střecha ani sebevětší plocha zeleně kolem kruhového objektu s průměrem kolem 600 metrů už z Campusu II šetrnou stavbu zřejmě neudělá. Hlína odbagrovaná tři patra pod úroveň terénu totiž o přístupu investora vypovídá víc než efektní povrchové úpravy a instalace.

Pro stavbu vyrobíme největší skleněnou tabuli na světě pro architektonické účely," chlubil se Steve Jobs.

Blíže hodnotit sídlo, jehož hrubá stavba má být hotová koncem roku 2016, je ale předčasné. Jak stavba pokračuje, se podívejte na videu:

Tajné záběry nového sídla firmy Apple

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Lépe by kuchyňské skřínky v akváriu zamaskoval už jen David Copperfield

Kuchyňská linka plná ryb. Jen kam se dává nádobí?

Dům jistí ocelové skoby

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

K této rampě by se supi slétávali zbytečně – pád do vody jezdce v kořist nepromění

Hrát na souši je out. Golfisté i skejťáci teď sportují na vodě

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama