Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Zakladatel Minecraftu Marcus Persson koupil dům plný neuvěřitelných věcí

Tvůrce slavné počítačové hry Minecraft Marcus Notch Persson koupil dům, který oslňuje moderním přepychem a neuvěřitelnou sbírkou hravých věciček. Vyfoukl ho rapperovi Jay Z i zpěvačce Beyoncé.
Vydáno: 06.09.2015
Z výšky sídlo Marcuse Perssona působí, jako by bylo opuštěné kdesi v přírodě. Kdepak, nachází se v Los Angeles, ve čtvrti Beverly Hills!
Autor: Forbes.com Z výšky sídlo Marcuse Perssona působí, jako by bylo opuštěné kdesi v přírodě. Kdepak, nachází se v Los Angeles, ve čtvrti Beverly Hills!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mág počítačové herní ikony, v níž se svět skládá z krychliček a vy se v něm snažíte přežít a tvořit, vydal za dům v přepychové čtvrti Beverly Hills přepočtu kolem 2 miliard Kč. Dal makléřům 6 dnů na to, aby pro něj dům opatřili. A ti se mohli přetrhnout, aby to byli oni, kdo mu dům zajistí. Platit chtěl totiž v hotovosti a provize byla kvůli vysoké ceně famózní. Ostatně když prodáte firmu, kterou si švédský designér počítačových her založil, takovému gigantu, jakým je Microsoft, na nějakých milionech nezáleží. Z Marcuse byl díky obchodu ze dne na den miliardář. (Na konci článku najdete z jeho bejváku video).

Takto se dá zmáčknutím jednoho tlačítka propojit obývák s bazénem.
Autor: Thewilliamsastates.com Takto se dá zmáčknutím jednoho tlačítka propojit obývák s bazénem.

Je hned vidět, že Marcus Notch Persson je králem her – v obýváku najdete spoustu rekvizit z bondovek. Na vlastní oči zhlédnete zbraň z filmu o agentovi 007 a spoustu dalších menších hraček včetně propracovaných „angličáků“, robotů a dalších více či méně funkčních modelů. Dech vám vyrazí megasbírka bonbónů, kterou hlídají dvě postavičky M & M.

To vše v domě, jenž doslova zosobňuje luxus. Je libo dokonalý nábytek od designérů a noblesních značek? Není problém! Najdete zde vybranou originalitu v podobě židlí Hermès nebo vybavení obývacího pokoje (spíš síně) navržené od Bentley. I koupelny stojí za to. V každé z nich, a je jich tu 15, se nachází ultramoderní a funkcemi naditá toaleta jménem Toto Neorest. Každá z nich stála v přepočtu kolem 130 tis. Kč. A jestli se u Marcuse náhodou staví nečekaná návštěva, hostitel nebude muset utíkat do večerky pro zubní kartáček. Je jich tu osm a těch nejlepších elektrických 3D!

Který bourák byste brali vy, kdyby vás chtěl Marcus obdarovat?
Autor: Priceypads.com Který bourák byste brali vy, kdyby vás chtěl Marcus obdarovat?

Připravte se ale na nejvíc okouzlující přednost domu. Tou je skleněná stěna, která otevírá z obýváku výhled na LA a oceán v úhlu 280°, je pochopitelně na el. pohon a celá během několika okamžiků zajede do stěn. Pak už můžete rovnou z obýváku hupsnout do bazénu, jehož hladinu vlní několik úzkých proudů vody z trysek okolo. Nechcete plavat, ale jen tak serochnit v bublinkách? Pak zajděte do rozložité výřivky, kterou Marcus nazval pro její velikost „poolcuzzi“, tedy něco jako bazénová výřivka.

Výhled z posezení u bazénu je famózní.
Autor: Itslavida.com Výhled z posezení u bazénu je famózní.

Pány ale určitě zaujmou další vychytávky. Tou asi nejnoblesnější je možnost, kdy si z garáže vyvezete auto až do úrovně obývacího pokoje. Když už má Marcus na takový dům, tak věřte, že i jeho káry stojí za to. Vedle obýváku mu dělají společnost, když se usadí s drinkem v křesle a jen tak si povídá s přáteli. Se svými hosty pak může zajít do soukromého kina s 18 rozložitými sedačkami. Kdyby se někomu z nich chtělo po pěkném filmu spát, uloží ho do jedné z osmi ložnic.

To ale asi tak moc nehrozí, protože nikdo z pozvané společnosti si určitě nebude chtít nechat ujít výhled na noční LA se sklenicí vybraného vína v ruce z rozsáhlé vinotéky. Nebo si může v Marcusově baru vybrat cokoliv jiného, třeba Dom Perignon. Energii k ponocování mohou hosté načerpat i ze sbírky několika druhů bonbonů uzavřených v obrovských válcích, které hlídají postavičky M & M.

Tady najdete celý bejvák na videu:

Dům zakladatele Minecraftu Marcus Persson

Unikátní pochromovanou motorku a obraz Jamese Deana už ale hlídá leda tak elektronický hlídací systém a rozhodně si na oba super kousky můžete sáhnout. Velmi drahý kulečníkový stůl ale modelem není. Stačí se jen pustit do hry.

Nejde o klasický dům, ale spíš o soukromou vesnici

Francouzské sídlo Johnnyho Deppa je na prodej. Za 25,76 milionu dolarů

Že by se rodiče spletli, když vám v dětství radili, abyste si šli udělat úkoly a pořád si jenom nehráli? Marcus si hrál a podívejte, co má! Sám ale říká, že když už vydělal tolik peněz, tak ten správný způsob, jak s nimi naložit, je dát jich pár stranou pro sebe a rodinu a zbytek na charitu. Pomáhat chce hlavně dětem a prosazovat lidskou svobodu.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Nový dům nad Limou

Nad městem postavili kruhový dům s božským výhledem do všech stran

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

Gauč designéři přivezli z Itálie, svítidla pořídili od švýcarské firmy

Dům Cullenových z Twilight ságy má neuvěřitelně zdařilý interiér

Článek je zařazen v:
Reklama