Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Malý byt má tři patra a skleněné podlahy. Takhle se bojuje s nedostatkem světla

Bydlet se dá všelijak. Umět ale propojit pohodlí s nevšedním rozdělením menšího prostoru, k tomu je již potřeba talent a pochopení pro nároky dnešního bydlení. Výsledek je pak nad očekávání skvělý – povedená rekonstrukce jednoho bytu v Miláně.
Vydáno: 04.11.2017
Stísněně se tu určitě cítit nebudete, a to díky pěkné dřevěné přepážce … kterou je vidět i na televizi. Oblíbený pořad neunikne ani v době jídla.
Stísněně se tu určitě cítit nebudete, a to díky pěkné dřevěné přepážce … kterou je vidět i na televizi. Oblíbený pořad neunikne ani v době jídla. Autor: DAVIDE GALLI ATELIER
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Úprava starších bytů v zabydlené části města je pro zručné architekty velkou výzvou. Takové se designéři z architektonického studia Archiplan Studio určitě nebojí a výsledek vždy sto jí za to. Byt, který upravili do luxusní a hlavně praktické podoby je roztažený především do výšky, od sklepa až po mezanin.

Rozdělit prostor do tří pater by se mohlo zdát jednoduché, ale když je třeba zachovat i původní rozdělení na sklepní prostory a přízemí, bylo třeba zapojit fantazii a zkušenosti. Vznikl projekt vícepatrového prostoru, který ale jednotlivá podlaží zcela neoddělují.

Nejvyšší místnost je sice podlouhlá ale dvě křesílka třeba ke čtení a vestavěné skříně bez problému pojme. Foto: Nejvyšší místnost je sice podlouhlá ale dvě křesílka třeba ke čtení a vestavěné skříně bez problému pojme., Foto: DAVIDE GALLI ATELIER

Jednoduše lze říci, že byt má i nemá stěny a má i nemá jednotlivá patra. Podlaha podlaží je totiž ze skla, aby umožňovala proudit dennímu světlu do nejnižší části prostoru. Hlavní stěna je zas ze dřevěné konstrukce, která by se klidně mohla stát svým zpracováním uměleckým dílem. Místnosti odděluje, ale zároveň i propojuje. Že je něco takového možné, uvidíte v naší galerii.

Další články:

Béžová a šedá jako základní barvy vytvářejí skvělý podklad pro všechny ostatní odstíny barev v pokoji.

Podívejte se do luxusního apartmánu v centru Londýna. Takhle se tam žije

Keith Holmes dokončil dům před čtyřmi lety, ale teprve teď se jej rozhodl prodat, aby si mohl vyhlédnout nový projekt.

Malíř proměnil obří kapli v úžasný dům. Podívejte se dovnitř

Jurtu máme spojenou především s Mongolskem, kde v ní bydlí rodiny pastevců.

Jak se žije v jurtě? Zvládne největší mrazy a můžete ji mít i s vanou

Článek je zařazen v: proměna , rekonstrukce , architektura , přestavba , Světlo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7