návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vinylové podlahy

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Říká se, že to chce klid a nohy v teple. Jedním z řešení, jak zatočit se studenýma nohama, je podlahové vytápění, které je velmi příjemné. Ne všechny podlahové krytiny jsou však v případě podlahového topení ideální volbou. O tom jak si vedou, oblíbené vinylové podlahy od Českého výrobce Fatra se dozvíte v tomto článku.
Více informací
www.fatrafloor.cz
Doporučená cena výrobce v čase publikování. Aktuální ceny se můžou lišit.

Vinylové dílce. Správná volba?

Výběr podlahy je pro každý interiér klíčový. Pokud pořizujete novou podlahu, stojí před vámi opravdu velké rozhodování. Jaké podlahové krytině dáte přednost? Zvolíte tmavší, nebo světlejší podlahu? Který dekor bude ve vašem interiéru působit nejlépe? To je jen několik otázek, na něž byste měli znát odpověď. Pojďme se však vrátit hned k té první. V současné době jsou vinylové podlahy jedny z nejoblíbenějších vůbec. Proč tomu tak je?

 

Vlastnosti vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou na trhu k dostání v rolích i v dílcích. Moderní vinylové podlahy vynikají pevností, jsou vysoce odolné a nepoškodí je ani působení vody. Velkou oblibu si získaly také díky široké nabídce dekorů, které imitují dřevo, kámen, dlažbu i tkaný koberec.

 

Záhada jménem PVC

Možná jste už někdy přemýšleli nad tím, jaký je rozdíl mezi vinylovými podlahami a podlahami z PVC. Jsou to dvě naprosto rozdílné podlahy? Nejsou, rozdílné pojmenování spočívá ve skutečnosti, že se dříve PVC podlahy prodávaly pouze v rolích. Na trhu se časem objevily dílce, u nichž je výrobní postup základního materiálu téměř totožný, ale aby se odlišily, byly nazvány jako luxusní vinylové dílce.

 

Rozdíl mezi tvrzeným a měkčeným vinylem

Když už známe rozdíl mezi PVC a vinylem, pojďme ještě rozkrýt otázku měkčeného a tvrzeného vinylu. Vinyl se zjednodušeně vyrábí spojením etylenů a přírodních solí, do této směsi se také přidávají změkčovadla. Ve chvíli, kdy se jich použije větší množství, vznikne měkčený vinyl, neboli vinyl v rolích, a když méně, mluvíme o vinylu v dílcích, chcete-li,        o tvrzeném vinylu.

 

Česká tradice a kvalita? Fatra

Kvalitní vinylové dílce, které jsou vhodné pro privátní i komerční sektor, nabízí také česká společnost Fatra, jež se v oblasti podlahových krytin řadí mezi špičku na trhu. Vybrat si můžete mezi vinylovými dílci Thermofix a vinylovými dílci Imperio.

 

Vinylové dílce Thermofix

Hledáte jednu z nejkvalitnějších podlahových krytin na světě? I ty nejnáročnější požadavky dokáže vyplnit heterogenní vinylová podlahovina v dílcích Thermofix®. Tato podlaha letos oslavila své 15. narozeniny, na trh byla poprvé uvedena již v roce 2003. Vinylové dílce Thermofix® se díky nové kolekci rozrostou o 35 nových vzorů, jež dokonale imitují dekor dřeva a kamene. Podlaha je opatřena všemi mezinárodně uznávanými certifikáty příslušných certifikačních autorit.

 

Vzhled dlouhého dřevěného prkna

Nová kolekce vinylových dílců pro bytové a komerční účely vás nenadchne jen novými dekory, ale také zcela novým rozměrem kolekce Thermofix Wood, která nabízí dílce s rozměrem 1200 x 180 mm a přináší tak věrný vzhled dlouhého dřevěného prkna. Kolekce Thermofix Stone a Thermofix Textil i s příchodem nové kolekce nabízí standardní rozměry 450 x 450 mm a 900 x 300 mm. Všechny vzory těchto kolekcí jsou v dezénu břidlice.

 

Vinylové dílce Imperio

Podlahovina v dílcích Imperio díky technologii termostabilizace vyniká vysokou rozměrovou stálostí, zvýšenou tuhostí a v neposlední řadě rovněž zlepšenou tepelnou roztažností.

reklama

Produkt je zařazen v: Doplňky a dekorace

reklama

Přečtěte si také