návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bezpečný dětský pokojík: 12 nebezpečí, která reálně hrozí. Na co dát pozor?

skrivaa , Vydáno: 07.11.2018
Jak na bezpečný dětský pokoj?
Autor: istock.com Jak na bezpečný dětský pokoj?
Už leze, možná chodí, a hlavně všechno zkoumá. Je na vás, abyste svému batoleti připravili pokoj, kde bude vyrůstat v bezpečí. Na co si dát pozor?

reklama

Ďábel se skrývá v detailech. U batolecího pokoje to platí dvojnásob, protože spousty těch krásných a roztomilých věcí, které se nám líbí, mohou být pro dítě vlastně potenciálně nebezpečné. Zkuste se proto na chvíli podívat na svět dětskýma očima a eliminovat možnosti, jak by si vaše batole mohlo ublížit!

Zní to jako klišé, ale bezpečnost především! Děti jsou neuvěřitelně vynalézavé ve způsobech, jak si ublížit, a proto musíte hodně myslet za ně a hodně dopředu. Pokoj je místo, kde vaše dítě bude spát a hrát si, proto z něj udělejte superbezpečné místo.

Na co dát pozor?

1) Ostré rohy nábytku jsou často přesně v úrovni dětské hlavy. Pořiďte proto speciální chrániče a alespoň nejhorší rohy jimi obalte.

2) Myslete na to, aby byly veškeré kusy nábytku pevně přišroubované ke zdi! Děti rády vytahují zásuvky a nábytek se opravdu může snadno převážit.

3) Dejte pozor na těžké skříně, kam by si mohlo dítě skřípnout ruku, preferujte lehounký dětský nábytek, který je atestovaný!

Dbejte hlavně na bezpečí.
Autor: istock.com Dbejte hlavně na bezpečí.

4) Poličky nikdy nezavěšujte nad dětskou postýlku, o knihovničce plné knížek nemluvě. Ať raději stojí v rohu na zemi a knížky uklízejte, než aby dítěti padaly na hlavu.

5) Do batolecího pokoje nedávejte na zem separátní koberečky, které by mohly dítěti snadno podklouznout. Pořiďte ideálně pružnou podlahu, třeba z marmolea, která je navíc antibakteriální a dobře drží teplo.

6) V žádném případě do dětského pokoje nevolte dlaždice!

Pokoj pro dva školáky

Dětský pokoj pro dva školáky. Jak vše zvládnout?

Vytvořte dokonalý dětský pokoj pro princezny.

Dětský pokoj pro princezny: 8 nádherných pokojíků, které dceři raději neukazujte

7) Pořádně zaslepené zásuvky jsou základ. Elektrické lampičky nikdy nedávejte jen tak volně do prostoru, navíc s volně visící šňůrou. Svítidla ať jsou prostě přidělaná na zdi a bez možnosti, aby na ně dítko samo dosáhlo.

8) Nebezpečí vypadnutí z okna je opravdu jedno z největších, proto nikdy nenechávejte dítě samotné s otevřeným balkonem nebo oknem! Na pár let odmontujete kličku a raději větrejte dveřmi.

9) Záclony nesmí sahat k zemi, malé děti se na nich mohou zamotat a třeba i uškrtit! To samé platí o šňůrách od zatemňovacích systémů. Vždy mějte okenní textilie krátké a z dosahu dětských ručiček.

Bezpečný dětský pokoj.
Autor: istock.com Bezpečný dětský pokoj.

10) Nad postýlku nedávejte moskytiéry ani roztomilé ozdobné baldachýny. Dítě si je může omotat kolem krku a neštěstí je na světě.

11) Děti rády strkají do pusy vše, co najdou. Mnohé pokojové rostliny jsou vlastně jedovaté a do dětského pokoje rozhodně nepatří!

12) Nedovolujte psům a kočkám, aby si z dětského pokojíčku udělaly svůj pelech. I když chcete mezi nimi budovat vztah, dělejte to jinde. Dítě by mělo mít pokoj hygienický.

Bedýnkový domeček.

DIY: Vyrobte dětem ten nejkrásnější bedýnkový domeček pro panenky. Návod krok za krokem

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

(KU)

reklama

Článek je zařazen v: dětský pokoj , bezpečnost , nebezpečí , bezpečí , ochrana , děti , vybavení dětského pokoje

reklama

Přečtěte si také