Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

DIY: Pozvěte k sobě do bytu lásku a vášeň. 10 dekorací na valentýnský únor, které hravě zvládnete!

Možná, že tenhle americký import lásky zrovna nemusíte, ale přiznejme si, že nám s Valentýnem únor alespoň pěkně uteče. Pryč s vánočními dekoracemi a sem s projevy lásky a vášně! Tyhle dekorace hravě zvládnete vyrobit sami.
Vydáno: 13.02.2018
Oslavte svátek zamilovaných stylově.

Červená a růžová, to jsou barvy, které v únoru ovládnou váš byt. Můžete to pojmout elegantně, sexy, hravě nebo bláznivě, to už je na vás. Partner možná bude kroutit pobaveně hlavou a nevěřícně sledovat, do čeho jste ochotná investovat energii, ale nebojte se, v duchu bude rád. Vždyť všechna ta pozornost cílí na něj!

Vybrat si můžete z naší inspirace a nebojte se, všechno hravě zvládnete.

1) Zrcadlo lásky

Tohle je tak jednoduché a přitom sladké! Stačí vám růžové nebo červené lepicí papírky a spousta láskyplných slov. Napište na každý papírek větu nebo heslo, proč svého partnera milujete a čím vám dělá radost. Své výtvory pak naaranžujte na zrcadlo třeba do tvaru velkého srdce!

Zamilovaný vzkaz bude krásným překvapením. Foto: Zamilovaný vzkaz bude krásným překvapením. Foto: istock.com

2) Valentýnský řetěz

Zbyly vám ještě barevné papíry od Vánoc? Výborně! Vyberte nějaké červené, růžové a bílé a dejte se do výroby valentýnského řetězu, kterým můžete omotat celý byt. Potřebujete jen kancelářskou sešívačku, barevný papír a nůžky. Nastříhejte stejně dlouhé a silné proužky papíru a sešívačkou sepněte nejprve čtyři k sobě. Pak pokračujte ve výrobě srdíček podle návodu na obrázku.

Tuhle dekoraci zvládnete raz dva. Foto: Tuhle dekoraci zvládnete raz dva. Foto: Pinterest.com

3) Obraz ze srdce

Dárek k Valentýnu nemusí být nutně kravata, ale klidně něco vyrobte. Takový obrázek plný knoflíkového štěstí udělá vašemu milému radost! V potřebách pro výtvarníky si zakupte už napnuté a našepsované plátno a dejte mu dekor dle libosti. Doprostřed nalepte pomocí tavicí pistole nebo dobrého lepidla srdce z červených knoflíků.

Srdce je snad tím nejtypičtějším, ale i nejkrásnějším symbolem svátku zamilovaných. Foto: Srdce je snad tím nejtypičtějším, ale i nejkrásnějším symbolem svátku zamilovaných. Foto: Pinterest.com

4) Láska ve skle

Pokud vlastníte nějaké efektní skleněné vázy a nádoby s poklopem, stačí je naplnit směsí valentýnských srdíček, červených a bílých kouliček od Vánoc, případně umělých nebo sušených růží. Nemáte-li vázy, postačí velké zavařovací sklenice. Efektně je vystavte na sůl nebo komodu.

Sladká dekorace. Foto: Sladká dekorace. Foto: Pinterest.com

5) Milostné dopisy

Na krásný papír napište ozdobným písmem, tuší nebo inkoustem několik milostných dopisů. Pak je zatočte do ruličky a svažte rudou stužkou. Nebezpečné známosti se právě rozjíždějí. Naaranžujte je pod skleněný poklop nebo do vázy. Nebo dopisy hezky pokládejte a převázejte červenou mašlí. Romantika zaručena!

Napište si spolu s partnerem vyznání lásky! Foto: Napište si spolu s partnerem vyznání lásky! Foto: istock.com

6) Večeře ve dvou

Kdo říká, že musíte na večeři do drahé restaurace? Udělejte si výjimečnou chvíli ve dvou u vás doma. Abyste dali své polovičce najevo, jak si jí vážíte a jak moc pro vás znamená, dejte si opravdu záležet na prostření stolu. Nezapomeňte tabuli vyladit do tónů červené, růžové a bílé.

Ozdobte si i stůl po vzoru romantiky. Foto: Ozdobte si i stůl po vzoru romantiky. Foto: Pinterest.com

7) Postel snů

Na tohle bude ještě dlouho vzpomínat! Chce to romantické balonky, skutečné helium a trochu času a snahy. Poté, co balonky nafouknete a svážete, na konec provázku napište své milostné vyznání a balonky štědře naaranžujte nad postel. Určitě v ní ten večer skončíte!

Takto ozdobená postel bude neodolatelná! Foto: Takto ozdobená postel bude neodolatelná! Foto: istock.com

8) Valentýnský věnec

Nemusíte ještě vyhazovat ten vánoční, jen ho trochu předělejte a poslouží klidně i v čase únorové lásky. Sundejte z něj všechny vánoční atributy a ponechte si základ, který dozdobíte valentýnskou tematikou. Všichni budou vědět, že v těchto dveřích bydlí láska!

Věnec na dveřích nemusíte mít jen na Vánoce. Foto: Věnec na dveřích nemusíte mít jen na Vánoce. Foto: istock.com

9) Květiny jedině v rudé

Kytku byste měla dostat vy, ale raději předejděte trapasu a klidně si ji nadělte sama. Nezapomeňte, že by měla být rudá, a nebraňte se ani trochu extravagantnějšímu pojetí vazby. Křehké jarní kytičky ještě budou mít svůj čas, teď se odměňte růžemi, amarylisy, bobulemi a exotickými prvky.

Valentýnské dekorace u vás doma. Foto: Valentýnské dekorace u vás doma. Foto: istock.com

10) Láska prochází žaludkem

Je to tak! Ať už budete připravovat své lásce jakoukoliv hostinu, nezapomeňte vařit srdcem a s láskou. Pokud se vám podaří pizzu, steak, dort nebo sušenky vytvarovat do tvaru srdíčka, máte plný počet bodů!

Může být pizza romantická? Ano! Foto: Může být pizza romantická? Ano! Foto: Pinterest.com

(ku)

Další články:

Vyrobte si romantické lampičky.

DIY: Vyrobte si romantické lampičky snů. 10 nápadů, jak na to

Přičarujte si domů romantiku.

Romantické bydlení nejen pro zamilované: Zařiďte si domov po vzoru anglického venkova

Jak v ložnici vykouzlit sexy atmosféru?

Nechcete v ložnici jen spát? Proměňte ji v sexy svatyni! 8 nápadů, jak ložnici dodat smyslnou atmosféru

Pět rad, jak přežít Den svatého Valentýna bez psychické újmy

Pět rad, jak přežít Den svatého Valentýna bez psychické újmy

Valentýnská inspirace

Valentýnská inspirace: Udělejte radost sobě i své drahé polovičce

Reklama
Článek je zařazen v: láska, Valentýn, dekorace, bydlení, styl, romantika, DIY, svátek zamilovaných
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama