návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

cibuloviny

Hledaný výraz v encyklopedii
Smazat
Je to velkokvětý šafrán, jehož kultivary mají bílé, ale i žluté, fialové či barevně žíhané květy.
Více informací
Krásné, barevné, elegantní, vznešené, ušlechtilé - takové jsou tulipány, nekorunovaní králové jarních zahrad. Barevná i tvarová škála jejich květů je natolik bohatá, že okouzlí každého z nás. Poradíme, jak je úspěšně pěstovat.
Více informací
Často litujeme toho, že jsme vnitrozemský stát a nemáme moře. Ale podíváte-li se na moře žlutých narcisů v zeleni trávníku, komplex rychle ztratíte. Narcis (Narcissus) je jednou z nejznámějších cibulovin. Popsáno je asi 27 druhů a tisíce kultivarů.
Více informací
Modřenec patří mezi menší cibuloviny. Je blízce příbuzný známým hyacintům. Pochází z jihovýchodní Evropy a z Kavkazu. Dnes se pěstuje hlavně v květináčích jako předzvěst jara.
Více informací
Mečíky získaly svůj název díky podobnosti s římským mečem. Jsou v hodné k řezu a mají mnoho barev. Jejich domovinou je jižní Afrika, konkrétněji Západní Kapsko, které je jednou z provincií JAR.
Více informací
Hyacint, pocházející ze Středozemí se stal v 18. století módní květinou a za jeho cibule se platilo zlatem. Dnes si můžete koupit tyto nádherně vonící rostliny za pár korun v květinářstvích v různých barvách od čistě bílé až po tmavě červenou.
Více informací
Je to obrovská jarně kvetoucí trvalka s dužnatými kořeny.
Více informací
Oblíbené pivoňky patří z větší části mezi byliny (trvalky) a z menší části mezi dřeviny (keře). Z více než třiceti druhů těchto krásných rostlin přináleží do skupiny dřevitých asi šest druhů.
Více informací
Stále oblíbené lilie pocházející nejvíce z Asie, ale také ze severní Ameriky. Dnes pěstované zahradní kultivary jsou výsledkem křížení zejména amerických pěstitelů.
Více informací
Tato nádherná letní cibulovina pochází z jižní Afriky. Jak již sám český název napovídá, kvete v létě. Nejrozšířenějším druhem u nás je Galtonia candicans.
Více informací
Literatura uvádí asi patnáct druhů pocházejících z Číny, Japonska a Koreje. Počet zahradních kultivarů je však téměř neuvěřitelný - více než třicet tisíc. V posledních letech byly vyšlechtěny nové kultivary s velkými květy a výraznými barvami. Denivka je často zaměňována s lilií.
Více informací