návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Keře

Hledaný výraz v encyklopedii
Smazat
Zlatice neboli forzýtie patří k nejatraktivnějším kvetoucím dřevinám, protože záplava květů se objevuje ještě před rašením listů, takže se nedají přehlédnout.
Více informací
Štědřenec odvislý neboli zlatý déšť (Laburnum anagyroides) je atraktivní keř nebo strom s převislými větvemi z čeledi bobovitých a žlutou, vespod skvrnitou korunou jsou sestaveny do deseti až třicetikvětných hroznů. Kvete od dubna do června.
Více informací
Latinské druhové jméno je odvozeno z řeckých slov hama = současně a mélon = jablko (loňské plody zůstávají na rostlině současně s novými květy). Vilín japonský je populární keř, ačkoli v našich podmínkách se častěji pěstuje vilín prostřední, který je křížencem vilínu japonského a vilínu měkkého. Existují také druhy, které mají domovinu na východním pobřeží Severní Ameriky.
Více informací
Okrasná rostlina, hojně pěstovaná v parcích i zahradách. Kvete bohatými květenstvími, jejichž barva je závislá na kyselosti půdy. Patří do čeledi hortenziovité. Pěstuje se i jako pokojová květina.
Více informací
Původní je v severovýchodní Číně, na Korejském poloostrově a v Japonsku (ostrov Kjúšú). Do Evropy byl druh dovezen roku 1845, v Čechách až od roku 1924, poprvé v parku v Průhonicích.
Více informací
Kalina je rod rostlin patřící do čeledi pižmovkovité (Adoxaceae).
Více informací
Šeřík obecný je rostlina z čeledi olivovníkovité (Oleaceae).
Více informací
Šeřík čínský je rostlina z čeledi olivovníkovité (Oleaceae).
Více informací
Klokoč (Staphylea) je rod dvouděložných rostlin z čeledi klokočovité (Staphyleaceae).
Více informací
Pěnišník, česky také rododendron či azalka
Více informací
Azalka, česky také rododendron či pěnišník
Více informací