návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

pokojové rostliny

Hledaný výraz v encyklopedii
Smazat
Hyacint, pocházející ze Středozemí se stal v 18. století módní květinou a za jeho cibule se platilo zlatem. Dnes si můžete koupit tyto nádherně vonící rostliny za pár korun v květinářstvích v různých barvách od čistě bílé až po tmavě červenou.
Více informací
Rostlina pochází z Brazílie, kde roste v tropických pralesích. Pěstovat se dá ale i u nás. Není náročná, dobře se množí a získá si vás barevností listů s narůžovělým žebrováním a různými odstíny zelené.
Více informací
Výrazně barevná rostlina původně rostla na Madagaskaru, dnes ji ale můžeme najít v mnoha obývacích pokojích. Díky svým výrazně žíhovaným listům si totiž získala pozornost mnoha pěstitelů. Teplomilná rostlina vyžaduje teploty vyšší než 20 stupňů Celsia. Není to zrovna odolná rostlina. Rychle roste, ale také umírá, většinou ji musíme po roce vyhodit. Mezitím se nám ale odvděčí krásně barevnými listy.
Více informací
Při správném pěstování je vánoční hvězda víceletou květinou. Víte, jak se o ni správně starat?
Více informací
Sukulentní rostlina podobná tlustici
Více informací
Sleziník je velice krásná, ale náročná pokojová kapradina. Zvláště velké rostliny původního druhu Asplenium nidus můžete vidět v botanických zahradách.
Více informací
Okrasná rostlina, hojně pěstovaná v parcích i zahradách. Kvete bohatými květenstvími, jejichž barva je závislá na kyselosti půdy. Patří do čeledi hortenziovité. Pěstuje se i jako pokojová květina.
Více informací
Ve své domovině roste tamarind jako stálezelený strom. Vonné květy má uspořádané v hroznech. Plody jsou tmavohnědé, přes 10 cm dlouhé zahnuté lusky. Prostor mezi semeny vyplňuje nakysle sladká dužnina. Ve východní Indii a v Egyptě se tyto stromy vysazují k obydlí podobně jako u nás lípy.
Více informací
Krásná rostlina se žíhanými listy
Více informací