návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

trvalky

Hledaný výraz v encyklopedii
Smazat
Čemeřice je nenáročná rostlina, která snese i stín.
Více informací
Je to obrovská jarně kvetoucí trvalka s dužnatými kořeny.
Více informací
Oblíbené pivoňky patří z větší části mezi byliny (trvalky) a z menší části mezi dřeviny (keře). Z více než třiceti druhů těchto krásných rostlin přináleží do skupiny dřevitých asi šest druhů.
Více informací
Stále oblíbené lilie pocházející nejvíce z Asie, ale také ze severní Ameriky. Dnes pěstované zahradní kultivary jsou výsledkem křížení zejména amerických pěstitelů.
Více informací
Tato nádherná letní cibulovina pochází z jižní Afriky. Jak již sám český název napovídá, kvete v létě. Nejrozšířenějším druhem u nás je Galtonia candicans.
Více informací
Literatura uvádí asi patnáct druhů pocházejících z Číny, Japonska a Koreje. Počet zahradních kultivarů je však téměř neuvěřitelný - více než třicet tisíc. V posledních letech byly vyšlechtěny nové kultivary s velkými květy a výraznými barvami. Denivka je často zaměňována s lilií.
Více informací
Kosatce jsou známé a oblíbené rostliny našich zahrad. Vytváří malé až středně veliké vytrvalé byliny s plazivými oddenky, často rozvětvenými nebo hlízovitými či s cibulemi. Listy mají kosatce mečovité, ploché.
Více informací
Je to trvalka s nápadným svícovitým květenstvím. V prvním roce vytváří pouze pěknou růžici přízemních, lehce plstnatých listů. Teprve ve druhém roce vyhání až dva metry vysokou lodyhu.
Více informací
Na přímé květní lodyze vyrůstají stopkaté, mléčně bílé nebo narůžovělé, vonné, kulatě zvonkovité květy v řídkém hroznu.
Více informací
Čechravy patří mezi statné trvalky kvetoucí v plném létě.
Více informací
Je to velice nenáročná trvalka, která netrpí suchem ani chorobami, a hodí se dobře k plotům nebo zdím.
Více informací
Moderní trvalka vyrůstající z přízemního trsu dlouhých, úzkých listů. Husté klasovité květenství rozkvétá postupně shora dolů. Mimo květinových záhonů se používá i k řezu a do suchých vazeb.
Více informací