Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jako ze žurnálu: Jak vytunit starou koupelnu

Jak se cítíte při vstupu do vlastní koupelny? Pokud to není úplně ono, nezoufejte, stačí opravdu málo a můžete ji dostat o několik úrovní výše.
Vydáno: 06.07.2017
Naše oblíbené květiny či bylinky do koupelny dostaneme velice jednoduše, třeba s opravdu kvalitním mýdlem
Naše oblíbené květiny či bylinky do koupelny dostaneme velice jednoduše, třeba s opravdu kvalitním mýdlem Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koupelna je prvním místem, kam míříme po návratu domů, je to prostor, kde kromě špíny a potu splachujeme i únavu a stres. Proto je mimořádně důležité, abychom se v této místnosti cítili dobře a uvolněně. Máme pro vás několik jednoduchých rad a tipů, jak i ze starší koupelny vykouzlit místo, kde během kratičké chvilky načerpáme sílu, energii a dobrou náladu po náročném dni mimo domov.

Čistota a vůně

Základním předpokladem k tomu, abychom se v koupelně cítili opravdu dobře, je čistota – nezapomínejme pravidelně měnit ručníky a umyvadlo i vanu mýt vždy, když je to potřeba. Ušmudlaný, mokrý ručník nebo špína na umyvadle nás určitě do pohody nedostanou, spíše naopak. Kromě zářivé čistoty dbejme i na příjemnou vůni. Naše oblíbené květiny či bylinky do koupelny dostaneme velice jednoduše, třeba s opravdu kvalitním mýdlem.

S keramickým zásobníkem na mýdlo Handpainted vnesete do koupelny styl tureckých lázní. K dostání i tácek na kosmetiku nebo dóza. Cena: 1685 Foto: S keramickým zásobníkem na mýdlo Handpainted vnesete do koupelny styl tureckých lázní. K dostání i tácek na kosmetiku nebo dóza. Cena: 1685, Foto: Nordicday.cz

Nemusí být na očích

Pokud se chceme v koupelně cítit skvěle, nenechávejme na umyvadle nebo okraji vany nepřehlednou a zaprášenou hromadu méně či více používané kosmetiky. Pokusme se být v tomto ohledu spíše minimalističtí, na očích nechávejme jen to, co opravdu pravidelně a často používáme, ideálně drobnosti omezme na mýdelník a potřeby k čištění zubů. Ostatní lahvičky a dózy raději odložme za dvířka koupelnové skříňky.

Kalíšek na kartáčky Glazed. Elegantně tvarovaný betonový kalíšek se světle šedou glazurou. Cena: 189 korun Foto: Kalíšek na kartáčky Glazed. Elegantně tvarovaný betonový kalíšek se světle šedou glazurou. Cena: 189 korun, Foto: Bellarose.cz

Malé a funkční do koupelny

Nakonec nezapomeňme zkontrolovat stav našich koupelnových doplňků. Mýdelníky, dávkovače na mýdlo nebo stojany na zubní kartáčky používáme několikrát denně a možná to na nich začíná být znát. I tyto drobnosti ale výrazně přispívají k celkovému dojmu, kterým naše koupelna působí. Jejich cena většinou není nijak vysoká, takže není důvod, jejich výměnu dále odkládat. Pokud v tomto ohledu uvítáte inspiraci, nahlédněte do naší fotogalerie.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Ženám se úrazy v koupelně stávají výrazně častěji než mužům

Koupelna je nejnebezpečnější místnost v domě. Stane se tu nejvíc úrazů. Proč?

Rychlý úklid neřeší maličkosti, ale zásadní věci

Čekáte hosty? Tady je návod, jak si uklidit celý byt za 30 minut

Více úložných prostor se do této ložnice již nedostalo

Jak na malou ložnici aneb I z malé místnosti můžete vykouzlit hvězdné místo


 


Článek je zařazen v: tipy , proměna , koupelna , koupelnové doplňky , levně
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama