reklama

Valentýnské drobnosti: Tyhle dárky potěší, vyrobíte je sami a skoro zadarmo

Simona Sedláčková
5. února 2019
Velká láska nepotřebuje velké dary, mnohem cennější jsou drobné pozornosti, které nemusí stát téměř žádné peníze. Chce to jen pár dobrých nápadů a valentýnské ráno se tak stane nezapomenutelným.
reklama

Naše valentýnské nápady zvládnou i hodně nezkušení kuchaři… Někdy stačí opravdu jen malá drobnost, která vykouzlí zobyčejné snídaně snídani sváteční.

Vykrajovaná srdíčka

Vezměte obyčejné malé vykrajovátko na cukroví ve tvaru srdíčka a vyřízněte jím do důkladně naleštěného jablka svůj zamilovaný vzkaz. Malé srdíčko můžete nožem vyříznout a položit vedle jablka nebo si připravte jablka dvě, zelené a červené, zobou vyřízněte srdce a vzájemně je prohoďte. Do červeného jablka vložte zelené a naopak.

Srdíčka zvajec na tvrdo

Vejce uvařte klasicky 10 minut natvrdo, ještě horké je oloupejte a rychle pomocí formičky vytvarujte do srdíčka. Můžete použít i obyčejné vykrajovátko na cukroví, odpovídající velikosti, do kterého vejce vsunete a necháte vychladnout.

Snadněji už to nejde!

Budete potřebovat pouze zpapíru vystřiženou šablonu srdce, přes kterou pocukrujete čokoládové sušenky, perník, buchtu nebo jablko… Tenhle nápad zvládnete během minutky, ale radost vašeho protějšku bude nekonečná!

Sladké vafle

Máte doma vaflovač, který místo čtvercových peče vafle ve tvaru květiny? Máte vyhráno! Květina se dá rozlomit na čtyři srdíčka, se kterými snadno ozdobíte hrnek skávou či kakaem.

Oslazená káva

Tak na tuhle snídani už se budete muset dopředu zásobit. Kupte cukr ve tvaru srdíček nebo bonboniéru sčokoládovými srdíčky. Každá sladkost po ránu potěší!

Ovoce ze srdce

Máte doma malé misky ve tvaru srdíček? Tak je využijte a nakrájejte do nich kousky sladkého ovoce. Pokud podobné misky nemáte, vykrájejte srdíčkové tvary přímo zmelounu nebo jablka.

Zdravá varianta

Dává vaše láska přednost zdravé stravě? I tak máte možnost, potěšit ji miskou müsli se srdcem vyskládaným třeba ze sušeného ovoce.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama