Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

GALERIE: Architekt navrhl úžasný dům z Boeingu 747. Střechu tvoří křídla letounu

Tak tohle jste ještě neviděli! Zapomeňte na klasické domy či hotely. Luxusní obydlí se dá postavit překvapivě třeba i z letadla, konkrétně z dopravního letounu Boeing 747. Ten za normálních okolností budí respekt na nebi, ale teď i v kopcích kalifornského Malibu. Podívejte se na originální dům.
Vydáno: 26.10.2017
Dům z dopravního letounu Boeing 747.
Autor: http://davidhertzfaia.com/747-wing-house/ Dům z dopravního letounu Boeing 747.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Americký architekt David Hertz navrhl dům sestavený z vyřazeného letadla Boeing 747. Tento unikátní projekt stojí na 55akrovém pozemku v kopcích kalifornského letoviska Malibu a jeho autor ho navrhl pro svou klientku, která požadovala, aby měl ženské tvary s oblými liniemi a ekologicky přátelským vztahem k přírodě. Dům nabízí kromě zcela netradičního bydlení překrásný výhled na blízké pohoří, údolí a moře.

Dopravní letoun Letoun Boeing 747 Jumbo Jet byl původně 70 metrů dlouhý, 59 metrů široký a bylo v něm 63 sedadel. Jednotlivé části letadla stály majitelku domu kolem 35 tisíc dolarů (560 tisíc korun), za celé letadlo by ovšem zaplatila 200 milionů dolarů (3,2 miliardy korun).

Sestavit dům z dílů letadla byl ovšem docela oříšek. Všechny velké komponenty musely být na místo stavby dopravovány postupně a za pomoci helikoptéry. Křídlo Boeingu 747, které měří 232 metrů čtverečních, se stalo ideální samonosnou střechou, která navíc potřebuje jen minimální konstrukční podporu. Rozložitá křídla slouží jako střecha a vyboulená část letounu se proměnila v půdní prostor.

Kromě hlavní obytné části domu s uměleckým studiem a meditační místností je součástí sídla také dům pro hosty. Ten je postaven z mezaninové kabiny první třídy bývalého letadla. Úsměvným detailem na celém projektu je, že americký Úřad civilního letectví majitelce domu na začátku nařídil, aby nechala zamaskovat součásti letounu viditelné z výšky, protože by je piloti mohli hlásit jako havarovaný letoun. I s tím se museli vlastníci domu potýkat, než si splnili svůj sen.

Dokážete si představit unikátnější bydlení?  Foto: Dokážete si představit unikátnější bydlení?  Foto: http://davidhertzfaia.com/747-wing-house/

(mb)

Další články:

Zvenku vypadá jako karavan vylepšený nějakým dřevorubcem

Dům na kolech je lepší než vaše garsonka. Nahlédněte do stylového minidomku

Dům britského architekta si získal pozornost po celém světě

GALERIE: Architekt vytvořil dům z kontejneru. Vypadá jako ze sci-fi filmu. Nahlédněte dovnitř

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

 

Dnes se místu přezdívá Město duchů.

GALERIE: Dům v Namibii byl dříve plný diamantů. Dnes město duchů zasypala poušť

Článek je zařazen v: dům , fotogalerie , letadlo , boeing , architektura , malibu , letoun , originální bydlení
Reklama