Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Mluvíte doma se zvířaty? Prozrazuje to na vás jednu zajímavou věc

Když spustíte žvatlavým tónem na svého psa, tak trochu doufáte, že vám opravdu rozumí. Někdo mluví se zvířaty kdekoli, někdo si hlubokomyslné konverzace o rozkousaných bačkorách nechává na doma. Co ale lze z mluvení se zvířaty vyčíst?
Vydáno: 26.02.2019
Mluvíte se psy a kočkami?
Autor: istock.com Mluvíte se psy a kočkami?

Podle Nicholase Epleyho z University of Chicago komunikace se zvířaty naznačuje naši inteligenci. Vědec se věnuje antropomorfismu, fenoménu, se kterým jsme se setkali všichni. Jedná se o přisuzování lidských vlastností nebo podoby věcem či stvořením, které lidmi nejsou.

Jak zařídit, aby váš mazlíček žil ekologicky?

Eko mazlíček: Jak si ho vybrat, čím ho krmit a co udělat s jeho hromádkami?

Jak připravit dům na psa?

Jak připravit domov na psa? Těchto 5 věcí musíte udělat, než si přivedete zvíře domů

Lidé jsou jediní, kdo něco takového dokáže. Zatímco váš pes si vás jako psa představovat nebude, vy si ho jako svého kamaráda představit dokážete. Tím se odlišujeme od ostatních druhů a dokazuje to naši inteligenci. Pokud tedy mluvíme se zvířaty, využíváme schopnost, kterou jiní tvorové nemají.

Mluvíte se svým psem?
Autor: unsplash.com Mluvíte se svým psem?

Eply navíc připomíná, že hovoření se zvířaty bylo po staletí vnímáno jako něco dětinského a dokazovalo to omezené duševní schopnosti. Dnes se ale pohled na tuto problematiku mění. Takže se zvířaty klidně mluvte, jim to vadit nebude. Rozhodně se za to nemusíte stydět.

 

Článek je zařazen v: zvířata , pes , psí , zvíře
Speciály: Péče o mazlíčky

reklama