reklama

9 nápadů, jak využít cedník. Vyrobte si zahradní skalku, lampu nebo poklici na hrnec

maku-la@seznam.cz
6. února 2019
Kuchyňské síto známé jako cedník nechybí v žádné domácnosti. Dokáže nám výrazně usnadnit práci. Jaké jiné využití však tento vynález ukrývá?
reklama

Těstoviny, rýže, brambory a mnoho jiných produktů jsou jeho nepostradatelnými parťáky. Díky cedníku si člověk dokáže urychlit práci a ušetří nervy. Každá hospodyňka ví, že není nic horšího, než když vám při slévání vody do dřezu spadnou všechny právě uvařené špagety.

Věděli jste, že takový vynález lze použít ještě dalšími deseti způsoby?

1. Závěsný květináč

Za obě cedníkové uši zavažte provaz, na kterém udělejte očko. To na konci upevněte karabinou a zavěste vmístnosti nebo klidně i venku na zahradě. Cedník můžete obarvit na vaši oblíbenou barvu. Pak stačí jen nandat hlínu a přidat vybrané květiny. Vtu ránu máte velmi originální květináč.

2. Skalka

Na domácí skalku bude potřeba cedník, který je pevně na nožičce. Dno se nesmí hýbat, jinak se vám skalka rozuteče po celém okolí. Dovnitř nasypte hlínu a mech, pak jen naskládejte různé sukulenty. Skalka je přenosná, proto vám udělá parádu, kdekoliv si zamanete.

3. Lampička

Díky tomu, že cedník je plný děr, které jsou potřeba khlavnímu úkonu jeho práce, skvěle se do něho montují další součástky. Budete potřebovat žárovku, cedník a šikovné ručičky.

4. Dárkový koš

Pokud nevíte, do čeho zabalit narozeninový, vánoční nebo jakýkoliv jiný dárek, cedník je jasná volba. Obdarovaný ocení vaši originalitu a smysl pro humor. Navíc, ať si říká, kdo chce, co chce, my máme nejraději praktické dárky, které se dají sníst, nebo ty, které dokážeme využít na maximum.

5. Kulma na vlasy

Tak o tomto triku jste asi ještě nikdy neslyšeli. Pokud chcete velký objem a ledabylé vlny jako od moře, vyfoukejte si umytou hlavu přes cedník. Předkloňte se a konečky vlasů dejte do cedníku. Fénem foukejte ze spodu do cedníku. Uvidíte, jak krásné vlasy budete vtu ránu mít

6. Filtr na fotky

Mobily jsou plné nejrůznějších filtrů na úpravu fotek, ale pokud si chcete pohrát se světlem, zkuste se vyfotit přes cedník. Buďte originální, takové fotky nikdo nemá.

7. Mísa na led

Pokud patříte klidem, kteří nemají rádi, když se jim led roztaje do mísy, kde pak plave litr vody a vy zbytečky lovíte po celé misce, abyste si osvěžili drink, zkuste ledové kostky nasypat do cedníku. Voda bude vytékat ven a vy si budete moci užít jen neroztátý led. Doporučujeme zkoušku až vlétě na zahradě.

8. Poklice na omáčku

Někdy se stane, že omáčka nebo horký omastek vystřelí nekontrolovatelně zhrnce pryč, opaří vás a udělá neskutečný nepořádek. Pokud na hrnec položíte cedník, žádná podobná havárka se vám už nestane

9. Nástěnné světlo

Světlo nemusí být jen závěsné, zkuste si namontovat obyčejné světlo na stěnu a dodat mu originální a industriální vzhled právě cedníkem. Večer si užijete spoustu romantiky při mírném osvícení pokoje.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama