návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak vypadá Český dům Moskva? Jsou tu kanceláře i 131 bytů

matoušhartman , Vydáno: 03.05.2021
Stojí jen pár set metrů od českého velvyslanectví v Moskvě a asi tři kilometry od Kremlu a Rudého náměstí. Český dům Moskva je největší budovou patřící České republice za hranicemi. Dokončen byl v polovině osmdesátých let a jsou v něm byty, hotel i restaurace.

reklama

Jeho fungování ale ohrozila česko-ruská diplomatická krize. Hotel a restaurace zavírají. Byty, které využívají Češi a Slováci při cestách do Ruska, fungují dál. 

Rozsáhlý komplex slouží mnoha funkcím, využívají ho zejména obchodníci, kteří přilétají do Ruska za prací. Byty mají dispozice od malých garsonek až po čtyřpokojové apartmány. Je tu také přes 120 kanceláří a pro krátkodobé cesty tu funguje hotel.

Jedna ze starších fotografií ukazující interiér
Autor: profimedia.cz Jedna ze starších fotografií ukazující interiér

V domě byly otevřené i pivnice, restaurace a bar. Fungují tu i služby spojené s wellness, třeba sauna nebo posilovna. Najdeme tu i klasickou tělocvičnu známou z českých škol. Pro podnikatele je zajímavý i fakt, že v domě sídlí různé obchodní organizace a sdružení včetně CzechInvestu nebo CzechTradu. V domě se odehrávají i různé oslavy včetně akcí pro děti. Monumentální budova je postavená ve stylu odpovídajícím konci socialistické éry, interiéry doplňují skleněné lustry.

Další články k tématu:

Ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Si Ťin-pching

Tajné služby Východu: Jak fungují špionské organizace Ruska nebo Číny?

Dnešní velvyslanectví Ruské federace nechal postavit bankéř Bedřich Petschek

Ruskou ambasádu postavila stejná rodina jako tu americkou a čínskou. Jaká je jejich historie?

reklama

Článek je zařazen v: česká architektura

reklama

Přečtěte si také