Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Už máte doma catio? Vychytávka pro kočky ochrání vaše mazlíčky a dopřeje jim přírodu

Pořízením škrabadla to nekončí. Kočky jsou sice oblíbenými mazlíčky i díky tomu, že je nemusíte venčit, nepotřebují obrovský výběh, a když odjedete na dovolenou, nebudou trpět, ale pozornost si zaslouží i tak.
Vydáno: 13.03.2018
Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohyb
Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohyb Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Světem se začal šířit fenomén catios (z anglických slov cat a patio), tedy výběhů pro kočky. Zvláště pokud nemáte zahradu a musíte kočku vypouštět na procházky po okolní zeleni a ulicích, riskujete, že se dřív nebo později ztratí, případně že jí někdo ublíží. Pokud vlastníte drahé plemeno, může se stát, že vám kočku někdo ukradne. Z těchto důvodů začala vznikat catia.

Jedná se o výběhy, které ani v horní části nejsou otevřené do prostoru. Kočky totiž dokáží vyšplhat, kam se jim zlíbí. Catio tak připomíná voliéru pro exotické ptactvo. Jeho konstrukce je vesměs dřevěná a mezi ní se napíná pletivo, které umožní kočkám, aby mohly vyšplhat nahoru, ale nedovolí jim utéct.

Jindy je potřeba dát kočce prostor Foto: Je potřeba dát kočce prostor, Foto: pinterest.com/marthastewart.com

Do výběhu můžete umístit škrabadla, rostliny (víme, že kočky potřebují okusovat například trávu kvůli dobrému trávení), kočičí záchod a misku s jídlem a vodou. Zvíře neuteče, ale bude na čerstvém vzduchu a dostane pohyb, takže se váš kocour nepromění v polštář, ale zůstane šelmou.

Catio si můžete vybudovat sami. Pokud jste aspoň trochu zruční, postavíte si ho sami z prken, pletiva a spojovacího materiálu. Těm z nás, které kutilství moc nebaví, poslouží lodžie. Do oken umístěte sítě proti komárům, uzpůsobte prostor tak, aby v něm kočka neměla moc šancí věci likvidovat, a máte hotovo.

Podívejte se do galerie, kde najdete inspiraci pro catia:

Další články:

Když jsou sami doma, mohou ničit věci

Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

IKEA představila nábytek pro zvířata.

IKEA představila kolekci nábytku pro kočky a psy. Mají vlasní gauč nebo stoleček

Článek je zařazen v: zahrada , kočky , mazlíčci , catio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama