reklama

Bylinky podle znamení zvěrokruhu. Jaké pomůžou nejvíc právě vám?

zidkovm
18. června 2017
Znáte to, někomu pomáhá heřmánek, někdo raději sáhne po dobromysli. Abyste vybrali opravdu správně, nahlédněte do bylinkového horoskopu...
reklama

Napadlo by vás, že výběr bylinek ovlivňuje také to, v jakém jste narozeni znamení? Podívejte se jaké bylinky jsou pro vás vhodné.

Kozoroh – Capricornus

22. prosince – 20. ledna

Zemní znamení, planeta Saturn

Byliny

Výbornou rostlinou je pro toto znamení kostival lékařský, který se může používat jako obklad na bolestivé klouby, kolena a namožená místa. Pro čistící kúru se hodí určitě kopřiva, dále třezalka, máta, meduňka. Další zázračnou rostlinou je pro lidi vtomto znamení heřmánek, čaje i obklady a také různé směsi – ledvinové, čistící čaje.

Vodnář – Aquarius

21. ledna – 19. února

Vzdušné znamení, planeta Uran

Byliny

Prospěšný je podběl, devětsil, maceška, zlatobýl, listy rybízu, komonice, kakost, šalvějový čaj, měsíček, přeslička, mateřídouška a divizna. Vodnářům se doporučuje také čaj maté a třezalka.

Ryby – Pisces

20. únor – 20. březen

Vodní znamení, planeta Neptun

Byliny

Vhodnými bylinkami pro toto znamení jsou třezalka, měsíček zahradní, dále také chaluha bublinatá, meduňka, dobromysl, brutnák lékařský, komonice lékařská a mučenka.

Beran – Aries

21. března – 20. dubna

Ohnivé znamení, planeta Mars

Byliny

Při bolestech hlavy pomáhá dobromysl, heřmánek, mátový čaj, na celkové zklidnění organismu meduňka, také třezalka, bukvice lékařská, řebříček. Potíže očí – při zánětech pomáhá borová voda, pro zklidnění přikládáme na oči tampony namočené vzeleném čaji. Při nespavosti je vhodný pohyb na čerstvém vzduchu, večerní procházky před spaním. Také čaj zmeduňky, mléko smedem, banánem a pivo, které je vmalém množství díky chmelu vlastně přírodním sedativem.

Býk – Taurus

21. dubna – 20. května

Zemní znamení, planeta Venuše

Byliny

Pro posílení imunity organismu se hodí česnek a cibule a také černý rybíz. Také bylinky a čaje shořčinami, které podporují proces trávení, jako je např. pelyněk, tymián nebo hořec žlutý. Pro podporu činnosti štítné žlázy je dobré užívat chaluhu bublinatou. Dále je vhodná řeřicha, měsíček, jitrocel, pampeliška a vmenší míře také přeslička a zcela určitě kopřiva a máta peprná. Zkoření je to hřebíček a skořice. Plus hodně vitamínu C, pokud možno vjeho přirozené formě vcitrusových plodech, šípcích atd.

Blíženci – Gemini

21. května – 21. června

Vzdušné znamení, planeta Merkur

Byliny

Dobrá je meduňka, máta, třezalka a také různé čajové směsi na žaludeční potíže a problémy strávicím ústrojím. Pro problémy sdýcháním se doporučuje čaj zpetrklíčů a také fenykl obecný, který pomáhá při potížích strávením i sdýcháním. Vhodnou bylinou pro Blížence je i lékořice a pro čištění organismu kopřivové čaje, ale jen krátkodobě. Rovněž čaj zčerného bezu a čaj zheřmánku pravého, bezinkové víno. V menších dávkách pak kozlík lékařský – např. tinktura, plicník lékařský a také skořice.

Rak – Cancer

22.června – 22. července

Vodní znamení, planeta Luna

Byliny

Račí bylinky jsou heřmánek, kostival, třezalka, jahodník, řebříček a měsíček zahradní. Na zklidnění mysli je to meduňka, mateřídouška a dobromysl. Proti překyselení žaludku a trávicím potížím je vhodný fenykl, jablečník, řebříček a máta.

Lev – Leo

23. července – 22. srpna

Ohnivé znamení, planeta Slunce

Byliny

Velmi prospěšnou bylinou pro toto znamení je hloh, dále také třezalka, meduňka, jmelí bílé, rozrazil, kontryhel a rozmarýn. Zminerálních prvků by tito jedinci měli zvláště doplňovat hořčík a selen a také vitamín A.

Panna – Virgo

23. srpna – 22. září

Živel země, planeta Merkur

Byliny

Pannám prospívá heřmánek, řepík obecný, máta peprná, meduňka lékařská. Dále také měsíček zahradní, listy jahodníku lesního a třezalka tečkovaná. Pro celkovou jarní očistu organismu je dobrý odvar zkopřiv, čaj ze zeleného jílu. Nebo radikální očista střev, klystýr a také colon hydro terapie.

Váhy – Libra

23. září – 22. října

Vzdušné znamení, planeta Venuše

Byliny

Pomáhá pampeliška lékařská, borůvkové listy, kopřiva, puškvorec obecný, jestřabina lékařská, brutnák lékařský, list brusinky, rakytník, kontryhel, řebříček, šalvěj lékařská, dobromysl. Šípkový a lipový čaj, čaj zpřesličky a truskavce.

Štír – Scorpio

23. října – 21. listopadu

Vodní znamení, planeta Pluto

Byliny

Pro Štíra je výborný kostival, kontryhel, zlatobýl, diviznový kořen, rozmarýn lékařský. A také řebříček, mochna husí, třezalka tečkovaná, brutnák lékařský, dobromysl, meduňka lékařská, vřes obecný, chmel a kozlík lékařský.

Střelec – Sagittarius

22. listopadu – 21. prosince

Ohnivé znamení, planeta Jupiter

Byliny

Vhodnými bylinami jsou pro toto znamení heřmánek, kopřiva, přeslička a pampeliška. Dále také zlatobýl, řebříček, dubová kůra, jitrocel a třezalka.

(mar)

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama