návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak dosáhnout větší produktivity v sychravém počasí? Obklopte rostlinami pracovní stůl

Vydáno: 04.10.2018
Rostliny se postarají o vaší energii
Autor: Pinterest.com Rostliny se postarají o vaší energii
Léto je nenávratně pryč a my se snažíme načerpat poslední doušky přírodní síly a vytvořit si zásobu energie na unavené zimní měsíce. Mráz bez milosti přikryje bílou studenou dekou vše, co mu bude stát v cestě. My se ale zimní ospalosti nemusíme bát, víme totiž, jak proti ní bojovat.

reklama

Pokud jste přesně ten typ, kterého ovlivňuje prudká změna počasí, nebo se nedokážete plně soustředit na práci, pokud je venku moc velké horko nebo naopak sychravé ospalé klima, máme pro vás nápad. Rada zní jednoduše: Obklopte se rostlinami!

Rostlinami nešetřete
Autor: Pinterest.com Rostlinami nešetřete

Zeleň všude kolem nás

Nikdo z nás není stroj, takže pokud delší dobu necítíme na tváři hřejivé sluneční paprsky, může se nám stát, že budeme stejně ospalí jako sychravé počasí okolo nás. Rozhodně nám nepomůže ani dřívější stmívání a už vůbec ne tmavá rána.

Proti přírodě nám nepomůže nic jiného než zas a jen příroda. Pokud nemáme jinou možnost, jak čerpat energii, musíme jít psychice a tělu trošku naproti.

Předem vyhraný boj se zimní únavou
Autor: Pinterest.com Předem vyhraný boj se zimní únavou

Rostliny jako zdroj energie

Rostliny fungovaly jako zdroj energie již za dob dávno minulých. Lidstvo používalo alternativní zdroje energie mnohem dříve než naše dnešní civilizace. Rostliny umí vyvolat v lidech pozitivní energii a pocit štěstí. Proto by měly být samozřejmou součástí našeho domova.

Zkuste je rozmístit v blízkosti vašeho pracovního stolu, uvidíte, že práce vám půjde lépe od ruky. Nešetřete s nimi, každá rostlina má jiné kvality a v zimních měsících je potřeba velká podpora od přírody.

Rostliny nám pomohou s doplněním energie
Autor: Pinterest.com Rostliny nám pomohou s doplněním energie

Aloe vera

Například aloe vera je dnes jedna z nejpopulárnějších rostlin v potravinovém i kosmetickém průmyslu. Zároveň však přináší i pozitivní energii a štěstí, odhání negativní energie a to je přesně to, co potřebujeme. Další rostliny, které jsou ideální do pokoje a nepotřebují skoro žádnou péči, najdete ZDE.

Tyto rostliny si pořiďte do koupelny.

Sprchové rostliny: Milují vlhkost a udrží koupelnu čistou

Zelené rostliny nejvíce vyniknou ve světlém a minimalistickém interiéru.

Džungle ve městě. Bydlete ve stylu tropického pralesa

reklama

Článek je zařazen v: rostliny , kytky , pokojovky , pokojové rostliny , zeleň , květiny v zimě , rostliny v zimě , ospalost , únava , pracovní stůl , pracovní prostředí , kancelář

reklama

Přečtěte si také