reklama

Staré cihly zahradám sluší! Udělejte z nich cestičky, lavičky i romantické zídky

Simona Sedláčková
10. srpna 2020
Cihly patří ke stavebním materiálům, které je škoda schovávat pod nánosy omítky a barev. Jsou krásné samy o sobě a na atraktivitě jim neubírá ani opotřebovanost a věk. Na drobné zahradní stavby a dekorace využijte staré cihly z rozbořených domů a pokud je nemáte k dispozici, ve stavebninách a hobbymarketech najdete i nové cihly se starou patinou.
reklama

Dokonalé cestičky

Zahradní cesty, dlážděné cihlami vypadají naprosto dokonale. Okraje můžete zpevnit kamennými kostkami, protože cihly, především ty staré, zbouraček, mají sklony kdrolení a kameny prodlouží životnost cesty.

Víte jak na dláždění cihlami? Není to zase nic tak moc složitého. Chce to jen pevný podklad, nejlépe betonový, ale cihly můžete skládat i na podklad zpísku. Pak se ale vyhněte pevným spárám, které by stejně na pružném podkladu popraskaly.

Cestičky sfantazií

Nepatříte mezi milovníky přesně rovných cest jako podle pravítka? Popusťte uzdu fantazii a dejte se do čarování. Není to nádhera?

I vpřípadě, že máte jen pár cihel, se nemusíte vzdávat! Doplňte je jednoduše materiálem, který máte kdispozici.

Cihlové nášlapy, doplněné drobnými kamínky, vypadají naprosto luxusně. Zobyčejné zahrady vytvoří rázem zámecký park.

Pařník zcihel

Cihlové zídky mohou jen lemovat záhony, ale pokud je doplníte ještě navíc krytem ze starých oken, vznikne dokonalý pařník, ve kterém se bude dařit rané zelenině i výsevům květin.

Plot zcihel

Cihlová zeď místo plotu nejenže vypadá krásně, ale bude vás i chránit před pohledy sousedů a choulostivé rostliny ochrání před větrem.

Lavička pro květináče

I pár cihel můžete využít na malou lavičku, na které se místo vás usadí květiny. Je to jednoduché!

Myslete na zvířátka!

Pítko pro ptáky, položené přímo na trávníku, zvyšuje nebezpečí, že se ptáci při pití či koupání stanou obětí koček. Cihlový sloupek jim umožní lepší přehled a více času na únik.

Ze starýchcihel můžete postavit i hotel, který ocení užitečný hmyz a vaší zahradě bude moc slušet.

Další nápady:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama