návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Modelka učí internet zahradničit. Přestěhovala se na venkov a pěstuje bylinky i kiwi

Jakub Studený , Vydáno: 14.03.2021
Zahradnice Poppy
Autor: PoppyOkotcha/Instagram Zahradnice Poppy
Zatímco dřív chodila po přehlídkových molech, dnes opečovává ovocné stromy a bylinky ve své venkovské zahradě. Poppy Okotcha si získala pozornost na Instagramu, kde se dělí o svoje úspěchy. V chladné Anglii se jí podařilo vypěstovat kiwi.

reklama

Nepotřebovala na to vytápěný skleník. Mladá zahradnice se snaží najít rovnováhu s přírodou a její zahradu by mnozí považovali za neupravenou. Kiwi sklízela jako ostatní sklízejí jablka. Ovocný strom totiž pochází z Číny a zvládne i teplotu klesající k deseti stupňům pod nulou. Poppy Okotcha pěstuje i další ovocné stromy nebo šípky, pozornost ale věnuje zejména bylinkám nebo pěstování zázvoru.

 

 

Učí lidi pěstovat přes Instagram

Na Instagramu ji sleduje přes 50 tisíc lidí, kterým radí, jak co pěstovat a inspiruje je, aby své zahrady udržovali co nejvíc přírodní. Bývalá modelka si dnes nepotrpí na drahé oblečení a dokáže si pěkně zamazat ruce od hlíny. Nakupuje v second handech a snaží se žít co nejvíc ekologicky.

 

 

Své fanoušky navíc učí zeleninu, ovoce, bylinky nebo květy zpracovávat. Nahrává videa, ve kterých radí, jak nechat zakořenit větvičku rajčete, abyste nemuseli kupovat nové sazenice, nebo jak udělat z květů sladké sirupy.

 

 

Další inspirativní příběhy:

Brent Underwood si pořídil celé městečko za 30 milionů korun

Všechny peníze utratil za opuštěné město. Teď se do něj snaží vrátit život

Mladý pár postavil skvělou hospodu ze staré kůlny

3 kutilové, kteří si postavili vlastní hospody a můžou si zajít na pivo

reklama

Článek je zařazen v: zahradnice , kiwi , bylinky , ekologie

reklama

Přečtěte si také