reklama

Užívejte si se svým psem podzimní přírodu, ale nezapomínejte, že klíšťata ještě nespí

Simona Sedláčková
13. září 2021
Většina majitelů chlupatých mazlíčků nabývá s přicházejícím podzimem pocit, že sezona klíšťat už pominula a čeká nás jenom sezona velkého línání. Bohužel to tak není a na podzim nás čekají i další drobné nepříjemnosti a problémy. Například pořádně zabahněná srst a tlapky!
reklama

Teplé dny střídají ty chladnější, postupně se dny krátí a občas i pořádně zaprší a příroda se promění vzabahněnou krajinu. Tomu je potřeba přizpůsobit i péči o psa. Jak si ale užít toto období a neopomenout potřeby vašeho chlupáče, poradíme vněkolika tipech.

Klíšťata nikdy nespí

Mnohdy se domníváme, že skoncem léta už není možné chytit klíště. Opak je pravdou. „Až do prvních mrazíků bychom na své mazlíčky, ale i na sebe, měli vpřírodě dávat pozor. Po příchodu domů nezapomeňte psa řádně prohlédnout, a to i přesto, že nosí antiparazitický obojek či jste mu aplikovali pipetu,“ doporučuje Martin Pučálka, odborník na péči o psy a kočky. Klíště může prolézat srstí zvířete, a pak se může stát, že upadne někde doma.

Sport a hry

Neseďte doma a využijte čas, který můžete trávit venku se psem, než teploty spadnou pod nulu. Vyrazte do přilehlého parku, na procházku křece anebo na cvičiště, kde snadno oprášíte povely. Nezapomeňte ssebou vzít míče, létající talíř anebo jinou hračku, kterou má váš mazlíček nejraději. Na procházku ssebou vezměte přetahovadlo, odpalovač míčků, házedlo anebo klasický tenisák. Pes bude mít radost, a především se pořádně proběhne, a to je to důležité. Dnes můžete vybírat zvelkého množství hraček, spousta znich je i dělaná na vodní hrátky. Vtomto případě, ale dbejte, aby venku bylo teplo a pes neprochladl či nenastydl. Svému psímu kamarádovi však můžete některé hračky i vlastnoručně vyrobit.

Podzim ve znamení chlupů

Přicházející podzim je pro mnohé chovatele psů a koček ve znamení chlupů. Najdete je všude a uklízet můžete donekonečna, jak ale tohle období přečkat? Abyste se vyhnuli nadměrnému línání zvířete, začněte u kvalitního krmiva, kromě toho vtomto období přidejte do krmiva lososový olej anebo olej ztresčích jater. Chybu neuděláte, když začnete do krmiva přidávat třeba pivovarské kvasnice vté nejčistší podobě. Kromě krmiva a doplňků stravy je také důležité psa i kočku pravidelně kartáčovat.

Péče o srst

Srst a pokožku zvířete je potřeba pravidelně udržovat. Kromě kartáčování, kvalitního krmiva a doplňků stravy nezapomeňte na koupání a zastřihávání srsti dle plemena. Vlétě se pes vykoupal vřece či rybníce, poté by měla následovat koupel doma. Pro koupel psa zvolte vhodnou kosmetiku. Vyhněte se pokud možno té pro lidi a použijte tu přímo pro zvířata. Často se nemusí nic stát, někdy ale zvíře může mít alergii na některé složky člověčí kosmetiky.

Chladné dny

Spříchodem chladnějších dnů je potřeba přizpůsobit psovi několik věcí. Na základě pohybu upravte denní krmnou dávku. Pokud je pes venku vboudě, myslete že chladnější večery a noci mu může být zima, a tak nezapomeňte boudu zateplit. Na dlouhou procházku krátkosrsté plemeno vybavte svetříkem či pláštěnkou, pokud očekáváte vydatný déšť. Vpřípadě teploty okolo nuly zbytečně dobu venku neprodlužujte a zvolte raději teplo domova.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: hrapespodzimklíštěvenčenílínání
reklama