návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 kusů nábytku, které si nekupujte, pokud neradi uklízíte

matoušhartman , Vydáno: 31.08.2020
Sedá na ně prach, musí se čistit, hrozí, že se brzy ušpiní. Některé kusy nábytku vypadají krásně, ale jsou pěkně nepraktické. Pokud neradi uklízíte, tak byste se jim měli vyhnout.

reklama

Otevřené police

Z otevřených polic se stal trend, jenže skladovat hrnce nebo talíře tímhle způsobem se nevyplácí. Po pár týdnech se na nádobí začne usazovat prach. Situace je o to horší, že všichni máme například tácy, které moc často nepoužíváme. Z nich se v otevřených policích stávají absolutní lapače prachu.

Otevřené ukládání nádobí je jen pro ty, kteří rádi uklízejí
Autor: unsplash.com Otevřené ukládání nádobí je jen pro ty, kteří rádi uklízejí

Bílá pohovka

Není nic nepraktičtějšího než světlá pohovka. Většinou vypadá krásně, ale jen do chvíle, než si na ni vyskočí pes, kočka nebo dítě. A zamazat ji zvládne i dospělý člověk, co si chce dát u televize něco k jídlu. Pokud chcete bílou pohovku, rozhodně musí mít snímatelný potah! Vyplatí se to.

Skleněný stůl

Dá se čistit donekonečna… Vždycky na něj někdo sáhne a od něčeho ho umatlá. Skleněné desky mnohdy vypadají elegantně, ale rozhodně nejsou praktické. Snesou se ještě u konferenčních stolků. Skleněné jídelní stoly všichni brzy zakryjí ubrusem. Stačí sezonní mytí oken, proč ještě obden leštit sklo na stole?

Květinové stolky

Pomalu si nacházejí cestu zpátky do našich domácností. S tím jak stoupá obliba pokojovek, se jeví květinové stolky jako perfektní kus nábytku, který pojme více květin, jež by jinak zabraly mnohem víc místa. Jasně, květinové stolky jsou skvělé, mají ale jedno velké mínus. Jsou to lapače prachu, který se usazuje u květináčů i na nožkách stolků. Pokud i pořídíme květinový stolek, musíme počítat s častějším utíráním prachu.

Květinové stolky se časem promění v lapače prachu
Autor: unsplash.com Květinové stolky se časem promění v lapače prachu

Domácí bar

Vypadají krásně a objevují se ve filmech i seriálech. Mají jeden základní problém. Pokud nejste alkoholik, zrovna často je nepoužíváte a lahve i sklenice v nich se zapráší snadno také kvůli tomu, že jsou blízko podlaze a většinou na frekventovaných místech, jako jsou obývací pokoje.

Otevřený příborník

Naprostá klasika z dob, kdy domy měly ještě samostatné jídelny. Jako u květinových stolků nebo domácích barů tu ale hrozí, že se příborníky promění v lapače prachu. Pokud tedy vybíráte v bazaru nebo na internetu starší příborník, dejte přednost takovému, který má skleněná dvířka. Ušetříte si čas s utíráním prachu z nádobí, které často bývá beztak jen k dekoraci.

Černá keramika

Za eleganci v podobě černých dlaždiček, umyvadla, nebo dokonce toalety se platí. Časem. Na černé lazuře je totiž vidět jakákoli kapka. Situace je o to horší, když máte v domě tvrdou vodu. Rozmyslete si, než si pořídíte černou koupelnu nebo kuchyň.

Černé dlaždičky jsou sice elegantní, uvidíte na nich ale každou kapku
Autor: istock.com Černé dlaždičky jsou sice elegantní, uvidíte na nich ale každou kapku

Postavené rámy s obrázky

Snažte se rámečky pověsit na stěny. Tak se bude prach usazovat jen na vrchu rámů. Pokud je postavíte na nábytek, prach si kvůli sklonu rámečku sedne na větší plochu a zalíbí se mu i pod rámečkem.

Závěsné úložné systémy

Tohle krizové řešení, které často nahrazuje skříně, má jeden zásadní problém. Nechrání oblečení před prachem. Úložné systémy samy jsou z textilií, takže lapají prach podobně jako svetry nebo trička, které do nich poskládáte. Závěsné úložné systémy se proto spíš hodí do skříní než do šaten nebo ložnic.

Otevřený botník

Pomyslný vítěz hrůzy je otevřený botník. Na boty se chytá neskutečné množství prachu. Už za pár dní je musíte čistit. Pokud tedy vybíráte botník, rozhodně volte uzavřený. Bývá dražší, ale vyplatí se to. Otevřené botníky sice stojí maximálně pár stovek, ale přidělají kus práce…

Další triky a nápady pro bydlení:

Japandi styl

Styl japandi potěší všechny milovníky skandinávského designu i japonského minimalismu

Úklid Marie Kondo 11

Ke štěstí stačí málo: Marie Kondo vám ukáže, jak si uklidit doma i v hlavě a žít lépe

reklama

Článek je zařazen v: interiér , nábytek

reklama

Přečtěte si také