návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak vyrobit umělou krev na Halloween? Stačí 3 ingredience a výsledek je realistický

Vydáno: 19.10.2020
Načerveno obarvená voda nestačí. Je potřeba najít jiný vhodný základ, který krev bude připomínat. Najdeme ho v kukuřičném sirupu. Umělá krev se z něj vyrábí snadno a na kůži drží déle díky tomu, že je sirup hustší. Hallowenské strašení může začít.

reklama

Recept na umělou krev je jednoduchý a zvládne ho každý. Ale pozor, umělá krev, kterou vyrobíme, není určená k jídlu. Nejspíš by se vám nic nestalo, protože všechny suroviny jsou jedlé, ale rozhodně byste si moc nepochutnali. Naše umělá krev totiž bude plná cukru.

Co budeme potřebovat na umělou krev?

  1. kukuřičný sirup
  2. červené potravinářské barvivo
  3. kakao
  4. misku a papírové ubrousky

Jak se umělá krev vyrábí?

  • Do misky, ve které budeme krev připravovat, dejte tolik kukuřičného sirupu, kolik krve si chcete vyrobit. Sirupů existuje mnoho druhů, můžete použít i oblíbený agávový, ten je ale dražší. Kukuřičný sirup je ze sirupů s dostatečnou hustotou nejlevnější.
  • Do sirupu vmíchejte pár kapek potravinářského barviva, můžete přidat později větší množství, abyste docílili pořádně realistické krvavé barvy!
  • Přidejte čajovou lžičku kakaa. To směsi dodá temnější odstín bližší reálné krvi
  • Všechno pořádně promíchejte a můžete se vrhnout na strašení!

Jak vytvořit efekt krvácející rány?

Halloweenskou hrůzu můžete ještě okořenit obyčejnými kosmetickými kapesníčky. Stačí je rozdělit na jednotlivé vrstvy, aby se s nimi lépe pracovalo, a natrhat je na menší kousky. Potom si na ruku nebo třeba na tvář naneste trochu umělé krve, nalepte tenkou vrstvu kapesníčku a celulózu namuchlejte. Následně kapesník potřete umělou krví, aby byl celý nasáklý. Přestane vypadat jako kapesník a promění se v iluzi masa trčícího z rány...

Umělá krev vypadá děsivě. Na Halloween perfektní!
Autor: archiv FTV Prima Umělá krev vypadá děsivě. Na Halloween perfektní!

Ačkoli se potravinářské barvivo poměrně snadno čistí z nábytku, nemusí tomu tak být u oblečení. Pokud tedy budete patlat umělou krev po nějakém kostýmu, smiřte se s tím, že po Halloweenu mohou zůstat na látce skvrny.

Další halloweenské nápady:

Jak vyřezat dýni?

FOTONÁVOD: Vyřežte si krásnou dýni na Halloween!

Předzvěst dlouhého večera...

Netradiční Halloween: 22 pěkně bláznivých dýní. Která se vám líbí nejvíc?

reklama

Článek je zařazen v: Halloween , DIY

reklama

Přečtěte si také