návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Barva Vánoc 2020. Dočkáme se elegance i tradičních odstínů

Aktualizováno: 14.12.2020
Letos se vrátíme k tradicím, objevíme kouzlo kombinací červené, zlaté nebo tmavě zelené a přidáme úžasný temný odstín modré inspirované noční oblohou plnou hvězd. Vánoce 2020 budou klasické, elegantní a důraz se bude klást i na to, abychom zbytečně neplýtvali.

reklama

Ačkoli do Štědrého dne zbývá čtvrt roku, designéři už ukazují své nápady pro letošní Vánoce. Zatímco vloni svátky hýřily netradičními barvami, jako je tyrkysová, letos budeme střídmější. Můžeme vytáhnout staré dobré slaměné nebo dřevěné ozdoby, světélka budou v bílé barvě, aby připomínala noční oblohu, a vrátí se i mnohdy zatracovaná zlatá barva.

Barva Vánoc připomíná noční oblohu

Barev Vánoc je vždycky víc, nejvýraznější předpovědí pro letošek je ale temně modrá barva kombinovaná se zářivými světélky připomínající hvězdy. Odstín modré může přecházet až do černé, takže elegance je zaručena. V kombinaci se zlatou nás čekají ty nejpřepychovější Vánoce. Můžete si pořídit modré ozdoby, ale postačí i temně modré stužky, které přivážete na větve stromečku. Bude se hodit i modrý ubrus nebo třeba temně modrý balicí papír. Nezapomínejte ale na výrazné detaily, aby Vánoce nevypadaly smutně. Postačí světelné řetězy, ale skvělé jsou i zdobené koule nebo stříbrné či zlaté ozdoby ve tvaru hvězd.

Modrá má odkazovat na nebe poseté hvězdami
Autor: unsplash.com Modrá má odkazovat na nebe poseté hvězdami

Návrat k tradicím

Klasická kombinace červené, zelené a bílé snad ani není trendem, některé roky ale získává méně pozornosti. Letos naopak bude hrát důležitou roli. Exotika nás nečeká, na stromečky nebudeme věšet plameňáky ani ananasy, jako se to dělo dříve. Letos většina z nás zůstává doma i myšlenkami. K tomu se tradiční barevná kombinace skvěle hodí.

Bílý sníh

Prostor dostane i oblíbená Skandinávie. Severský styl nás snad nikdy neomrzí a vloudí se i do vánoční výzdoby. Pokud chcete skandinávské Vánoce, je ideální použít neutrální barvy a zejména bílou. Dá se předpokládat, že Vánoce budou zase na blátě, tak alespoň bílé dekorace přivolají vzpomínky na časy, kdy o Vánocích býval sníh.

Jeho jednoduchost dostane sváteční nádech
Autor: istock.com Jeho jednoduchost dostane sváteční nádech

Udržitelné Vánoce

Ani o svátcích bychom neměli zbytečně plýtvat. Velikou inspirací pro Vánoce 2020 je udržitelnost. Můžete balit dárky do starých novin nebo zbytků látek, nemusíte pořád kupovat nové a nové balicí papíry. Namísto nákupů nových ozdob, si můžete dekorace vytvořit. Možností, jak ekologicky žít i o Vánocích, je spousta!

Podívejte se, jaké nás čekají trendy Vánoc 2020.

Nápady na vánoční dekorace:

Omotávané vánoční stromečky

Omotávané vánoční stromečky. Dekoraci vyrobíte ze zbytků vlny

Vánoční vločky z vlněného rouna

Plstěné vločky vyrobíte ve formičkách na cukroví. Ozdobí stromeček i oblečení

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce

reklama

Přečtěte si také