Vánoce

6. listopadu 2023 08:00

Lenka Valjentová

Svíčky na míru podle horoskopu: Býk miluje červený vosk, Blíženec několik knotů

Svíčky jsou oblíbeným zpestřením dlouhých zimních večerů, ale taky dobrým dárkem. Dá se říct, že je to dárek univerzální a je jedno, jakou svíčku darujete. Ovšem chcete-li si být jistí, že váš dárek opravdu udělá radost, zkuste vybrat barvu, velikost, zdobení, tvar či počet svíček na míru podle horoskopu, tedy podle data narození obdarovaného.

Kroucená fialová svíčka pro Berana

Průbojný, ambiciózní, temperamentní a odvážný Beran (21. březen až 20. duben) určitě nepohrdne jednoduchou fialovou svíčkou, protože právě tahle barva má pro něj zvláštní kouzlo.

 • Svíce pro Berana by neměla být příliš zdobená, líbit se mu bude spíše štíhlá a vysoká, určitě ho zaujme i jemně kroucená.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Koření podle horoskopu. Komu chutná ostrý pepř a kdo má rád sladkou vanilku?

Mohutná rudá svíce pro Býka

Tvrdohlavým a smyslným Býkům (21. duben až 20. květen) se docela určitě bude líbit sytě červená až rudá mohutná svíce, protože láska, erotika, vášeň a sex, které symbolizuje, jsou jejich parketa.

 • Býkovi darujte nejméně tři velké svíčky svázané červenou stužkou, to ho docela určitě nadchne.

Zdobená zlatá svíčka pro Blížence

Výmluvným a přátelským Blížencům se smyslem pro humor (22. květen až 21. červen) uděláte největší radost zlatou nebo zlatožlutou, bohatě zdobenou svíčkou.

 • Svíčka pro Blížence by měla být bytelná, spíše širší a nižší, ideální s více knoty. Pokud se bude delší dobu dívat na její plamínek, který splývá s barvou svíčky, vyčistí si hlavu od všech starostí.

Malé oranžové svíčky pro Raka

Citlivým a romanticky založeným Rakům (22. červen až 22. červenec) přijdou vhod malé, jasně oranžové svíčky, nejlépe ve tvaru květů, ovoce nebo zvířátek.

 • Drobné oranžové svíčky navozují atmosféru něžnosti a pohody, což Rak miluje. Přemýšlíte-li, kolik svíček koupit, tak na množství rozhodně nešetřete.

Velká žlutá svíce pro Lva

Optimistický, hrdý a svobodomyslný Lev (23. červenec až 22. srpen) nikdy nepohrdne zářivou, jasně žlutou svící, která mu bude pořád připomínat zářící letní slunce, a zlepšovat mu tak náladu.

 • Svíčka pro Lva musí být jednoduchá, vkusná, bez jakéhokoli zdobení. A čím větší svíčka bude, tím lépe.

Zelené svíčky pro Pannu

Lidé narození ve znamení Panny (23. srpen až 22. září) bývají velice vitální a samostatné, sedí jim zelená barva ve všech odstínech od zemitě tmavých až po hráškovou.

 • Pokud chcete Panně udělat radost, darujte jí hned několik jednoduchých svíček v různých odstínech zelené. Na tvaru a velikosti nezáleží.

PŘEČTĚTE SI TAKY: Upečte vánoční cukroví podle horoskopu: Beran má rád linecké, Rak perníčky, Střelec plněné ořechy

Extravagantní světle modrá svíčka pro Váhy

Intelektuálně založené a nerozhodné Váhy (23. září až 23. říjen ) zcela jistě potěšíte světle modrou svíčkou, protože právě tahle barva je uklidňuje a taky ji mají rády.

 • Jako dárek Váze vyberte svíčku pokud možno co nejvíce extravagantní nebo zvláštně zdobenou, a to jak tvarem, tak i velikostí.

Vysoká šedivá svíce pro Štíra

Vášnivému, bystrému i rozpolcenému Štírovi (24. říjen až 22. listopad) kápnete nejvíc do noty jednou pořádnou šedivou svící, nejlépe zajímavě zdobenou černými a bílými pruhy nebo jednoduchými ornamenty.

 • Štír má rád, když se může dívat do plamínku svíčky, to pak zapomene na konflikty, proto mu darujte  vysokou a silnou svíci, která vydrží dlouho hořet.

Tmavě modré svíčky pro Střelce

Do vkusu sebejistého a smělého Střelce (23. listopad až 21. prosinec) se spolehlivě trefíte balíčkem několika tmavě modrých svíček různých velikostí a tvarů.

 • Modrá barva, tudíž i modré svíčky, umí mírnit následky přílišného jeho pracovního vypětí, kterým je Střelec pověstný.

Prostá hnědá svíčka pro Kozoroha

Rozumný, cílevědomý, zodpovědný a čestný Kozoroh (22. prosinec až 20. leden) má rád ve všem pořádek, a možná právě proto se k němu nejlépe hodí prostá svíčka v odstínech hnědé barvy, která chrání rodinný krb.

 • Velikost u Kozoroha nerozhoduje, ale raději kupte svíčku bytelnou, vyšší a silnější. Ozdobit ji můžete přírodní stužkou.

Originální růžová svíčka pro Vodnáře

Spontánní, tolerantní, vynalézavý a vtipný Vodnář (21. leden až 20. únor) rozhodně nepohrdne svíčkou růžovou, z níž bude vyzařovat něžné erotické kouzlo.

 • Svíčka pro Vodnáře musí být originální a něčím unikátní, takže sehnat tu pravou není jen tak, ale když se vám podaří, obdarovaný to ocení.

Čistě bílé svíčky pro Ryby

Zasněné Ryby (21. únor až 22. březen) bývají velice citlivé bytosti, které dávají přednost jednoduchosti, a proto je potěší čistě bílá svíčka, klidně i svíčky čajové či plovoucí.

 • Ovšem když Rybě chcete udělat opravdu radost, dejte jí vysokou a štíhlou sněhobílou svíčku, která navozuje klid.

Zdroje: homify.co.ukhoroscope.comchi-nese.com,.thegypsythread.org


Přečtěte si také