Bydlení

31. ledna 2016 06:00

Markéta Zídková

Hledáte recept na štěstí? Stáhněte si omalovánky pro dospělé a vymalovávejte

Sešit s předlohami a sada pastelek v kabelce nebo zásuvce pracovního stolu? V současné době nic neobvyklého, i k nám už dorazilo omalovánkové šílenství.

„Omalovánky fungují lépe než antidepresiva nebo alkohol, a navíc odplavují stres bez zdravotních následků,“ doporučuje tuto zábavu všem vynervovaným dospělákům jeden z tuzemských vydavatelů. Vyšla řada článků a studií, jejichž autoři upozorňují na to, že omalovávání navozuje pocity klidu, vyrovnanosti a štěstí. Zlí jazykové ale tvrdí, že se jedná spíše o chytrou kampaň autorů a vydavatelů publikací, které v poslední době doslova zaplavily trh.

Kdo si hraje nezlobí

Podle odpůrců této populární zábavy má na lidskou psychiku ale i tělesné zdraví blahodárný vliv jakákoliv tvůrčí činnost, navíc se někteří odborníci přou, jestli omalovávání hotových předloh má vůbec ještě něco společného s kreativitou. Na vlnu popularity omalovánek pro dospělé pomalu nastupují i výrobci výtvarných potřeb a uvádějí na trh speciální sady pastelek a fixů. Ano, je to byznys, ale poměrně sympatický, ne nadarmo se přece říká, že kdo si hraje, nezlobí. Pokud si chcete vyzkoušet, jak omalovánky zapůsobí na vaši psychiku, přinášíme několik předloh k vytištění.

(bras)

Sdílejte článek
Štítky pastelka omalovánka

Přečtěte si také