reklama

S pomocí lepicí pásky se rychle stanete mistrem malířem nebo natěračem

Simona Sedláčková
15. července 2020
Máte pocit, že váš byt nebo dům nutně potřebuje nový náboj, nějaký zajímavý prvek s nádechem originality? Pusťte se do malování a natírání, a vezměte si na pomoc obyčejnou lepicí pásku. Tahle hra s barvami vás bude zaručeně bavit a návštěvy oněmí úžasem nad vaší šikovností. Přitom je to tak snadné!
reklama

Připravte si velkou zásobu krepové krycí pásky, kterou koupíte vkaždém hobbymarketu, barvy i různě silné ploché štětce a jdeme na to.

Jednoduše elegantní

Stěnu nejprve celou vymalujte bílou barvou, po zaschnutí na ni nalepte krycí pásku, a nakonec vymalujte celou stěnu zvolenou vrchní barvou. Krycí pásky odstraňujte velmi opatrně, až po dokonalém zaschnutí barvy.

Barevné akcenty na bílé stěně

Opět je důležitý kvalitní bílý nátěr, který se musí nechat důkladně zaschnout. Pak přijde na řadu důkladné vyměřování a rýsování. Na pomoc si vezměte karton zpapírové krabice a vytvořte si šablonu na jednotlivé základní trojúhelníky.

Trojúhelníky, které chcete mít barevné, opatrně vymalujte malým válečkem nebo plochým štětcem.

Barvy nechte opět vyschnout a pomalu začněte strhávat krycí pásku. Výsledný efekt je perfektní!

Opravte poškrábanou desku stolu

Stejnou techniku, jako na stěnách, můžete použít i na opravu staršího jídelního stolu. Hotovou desku několikrát přelakujte kvalitním bezbarvým lakem.

Obraz jako od malíře

Na originální díla malířů má finance jen málokdo a obyčejné kopie zase působí moc lacině. Vytvořte si originál vlastní! Můžete ho namalovat přímo na stěnu, opět svyužitím krepové krycí pásky.

Využijte zbylá prkna zpodlahy

Zůstalo vám doma několik prken po pokládce nové podlahy? Vyzkoušejte si na nich svou šikovnost. Nejprve musíte seříznout okraj, pokud má prkno tzv. zámek, a pak už zase lepte a malujte.

Vzniklé „obrazy“ vypadají báječně zavěšené na stěně, i jen tak položené a opřené o stěnu.

Renovace dveří

Starší dveře mohou také získat nový kabát snetradičním dekorem. Můžete natírat, ale stejně dobře využít barevnou samolepicí tapetu.

Další nápady na originální zdobení stěn:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: lepící páskadůmmalířjak vymalovatkrycí páskajak malovats pomocí lepicí páskylepicí páska
reklama