Bydlení

27. srpna 2019 08:00

redakce Prima Zoom

Vytvořte si dekorace z kamínků a oblázků v přírodním stylu

Patříte také k milovníkům a sběratelům oblázků a kamínků? Vozíte si je domů ze všech výletů a výprav? Pak je možná nejvyšší čas vytvořit si z kamenných zásob působivé dekorace a doplňky.

Je pravda, že sbírání oblázků na mořských plážích už nám vmnoha destinacích zakazují, ale to se nedá nic dělat, nařízení se musí respektovat. Vhobby marketech jich mají vmalých i velkých baleních vždycky dost.

Truhlíky a květináče zvalounků

Budete potřebovat hodně kulatých valounků, raději podobné velikosti. Proto nasbírané kamínky raději odložte a kupte si je vobchodě, kde najdete vsáčku jeden valounek jako druhý a slepte je lepidlem na kámen.

Kreslení pro radost

Kreslení na kamínky je velmi jednoduché a mohou tak vzniknout drobné dárky, kterými potěšíte své přátele. Kreslete buď postaru tuší a perem, nebo použijte moderní permanentní fixy. Tuš však potřebuje pro větší trvanlivost přestříkat bezbarvým lakem.

Svícny zoblázků

Jednoduché svícny můžete vyrobit během chvilky, pokud na sebe jednotlivé oblázky nalepíte lepidlem na kámen. Trvanlivější, ale také pracnější způsob, je navrtání jednotlivých oblázků, které pak nevléknete na silný kovový drát, navařený na podstavec.

Podložky pod hrnce a talíře

Základní tvar podložky si vystřihněte zplsti a na ni pak nalepujte lepidlem na kámen oblázky, pěkně jeden vedle druhého.

Kamenné koberečky

Do koupelny si můžete vytvořit předložku před vanu stejným způsobem jako podložky pod nádobí, tedy nalepením oblázků na základ ze silné plsti. Do předsíně pak stačí naskládat oblázky do plastové podložky pod boty, kterou běžně zakoupíte vobchodě.

Vyzdobte zahradu

Tady už je jen na vás, jestli chcete vyzkoušet svoji trpělivost a cit pro rovnováhu a kamínky budete jenom skládat volně na sebe nebo je raději slepíte lepidlem na kámen.


Přečtěte si také