Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Když dovolená pod stanem, tak v koruně stromu

Letní čas přímo vybízí k cestování a poznávání nových míst. Dáváte-li při tom přednost volnosti před pohodlím hotelu, zřejmě občas trávíte svou dovolenou pod stanem. Napadlo by vás však někdy, že stanovat můžete nejen pod stromy, ale přímo na nich?
Vydáno: 23.07.2015
Hodně netradiční stan
Hodně netradiční stan Autor: Dom'Up
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Právě k tomu slouží novinka Dom'Up, která vznikla za spolupráce holandského pěstitele stromů Bruno de Grunnea a architekta Nicolase d'Ursela z Trees and People. Nejjednodušeji by se Dom'Up dal popsat jako lehký přístřešek šetrně zavěšený na kmeny dvou stromů, který z dálky vypadá jako vznášející se stan.

Původní myšlenkou bylo navrhnout příbytek podobný dětským domečkům na stromech, jenž by se dal využít k ubytování, poskytl by pěkný výhled a na okolních stromech by nezanechal žádné negativní stopy. Idea převedená do reality má tvar dřevěného osmiúhelníku, který tvoří základ, v podstatě jde o podlahu stanu o rozloze 16 m². Na tomto základě je upevněna lehká konstrukce z galvanizované oceli. Přes ni je napnuta dvojitá plachta z odolné nepromokavé látky. Přístup do stanu je možný pouze po žebříku.

Dom'Up
Dom'Up
Dom'Up

Na úplně klasické kempování se ale tento stan příliš nehodí. Podle jeho autorů trvá instalace Dom'Up stanu dva dny. Na své místě by pak měl vydržet bez problémů a především bez negativních následků pro stromy, na nichž je upevněn, celé tři roky. Konstrukce byla navržena tak, aby byla co nejlehčí a snadno přemístitelná. Trvanlivost stanu se odhaduje na 10 let, přičemž provazy a řemeny, jimiž je konstrukce připevněna ke stromům, by se měly každých 5 let obměnit.

Stromový stan je možné zakoupit on-line. Připravte si ale nemalou částku, Dom'Up se aktuálně prodává za 25 000 Eur.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Cabin

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivka

Finský hotel láká na sněhové safari

Dokonalé mimikry

Jak to jenom udělali? Dům v Polsku se bude vznášet v lese


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama