Bydlení

12. března 2017 06:00

Markéta Zídková

Máte zajímavé kameny z dovolené? Vyrobte si z nich originální kahany

Ozdobné kahany

Taky ulítáváte na kamení? Kolik jich z každé dovolené přivezete? Jen, dva, nebo tunu? Pokud přemýšlíte, co s nimi, tady je jeden fajn nápad. A už vám nikdo neomlátí o hlavu, že si je pořád vozíte domů.

Patříte k těm shánčlivým typům, které nic nevyhodí, vše by se mohlo někdy vlastně hodit. Pokud ano, pak si budete blahořečit, že jste si schovávali hezké sklenice i různé kamínky z dovolené, mušličky či skleněnky. Co si z nich vyrobit ozdobné kahany? Svedou jedno kouzlo. Vrátí kamínkům od moře život, který v suchu na poličce ztratily. Kamínky mají totiž na pláži či ve vodě nádhernou barvu, na suchu však vyblednou. Když je však v kahanu zalijete olejem, zase se rozzáří.

Celý návod krok za krokem uvidíte na videu v úvodu článku.

Budeme potřebovat: hezké sklenice kahan špejle kamínky nebo skleněné čočky, mušličky, skleněnky lampový olej terracottu – hlínu tvrdnoucí na vzduchu

Postup:

1. Do sklenic vložíme kamínky a skleněné čočky (mušličky, skleněnky).2. Zalijeme lampovým olejem.3. Vymodelujeme z hlíny kuličky o něco větší, než je hrdlo láhve, a pomocí špejle uděláme otvor pro knot – necháme alespoň den uschnout.4. Ustřihneme knot – o něco delší, než je výška sklenice.5. Provlečeme knot hliněným uzávěrem a vložíme knot do lahve.

(hub)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek