Bydlení

2. dubna 2015 16:42

Markéta Zídková

Šest žen, kterým v 5. díle změníme bydlení a snad i život

V této rodině je hlavním motorem změn energická babička Anna Svobodová. Premiéru tohoto dílu pořadu Jak se staví sen uvidíte v sobotu 4. dubna v 17.35 na Primě.

Iniciátorem přestavby je šestašedesátiletá Anna Svobodová. Ráda by pomohla svojí dceři Ivetě v nelehké životní situaci. S Ivetou se život moc nemazlil. Krátce po vyučení cukrářkou otěhotněla a vdala se. Z manžela se vyklubal alkoholik, který se k Ivetě choval velmi hrubě a ani další tři přírůstky do rodiny situaci nijak nezlepšily. Manžela dostalo jeho nezřízené pití dokonce na 10 měsíců do vězení.

Hádky se stupňovaly a manžel nebral ohled ani na děti a manželku terorizoval i před dětmi. Loni se tak manželé rozešli. Iveta je na děti sama, bývalý manžel výživné na děti neplatí a vídá je velmi sporadicky - maximálně 1x za dva měsíce.

Podívejte se, jak to u nich vypadá:

Podobné články

Iveta tak musí všechno obstarat sama, dokonce byla nucena se naučit některé ryze mužské činnosti. Sama třeba zabetonovala sloupek a strašně ráda řeže dřevo motorovou pilou. Velkou oporou je jí nejstarší dcera Nikola. Ta byla svědkem hádek a bitek mezi rodiči a ví, jak se její maminka trápí. Nikola se umí postarat o své mladší tři sestry a zastane i práci v kuchyni. 

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Velkou oporou Ivetě je také její maminka Anna, která bydlí v horním patře a pomáhá Ivetě starat se o domácnost a děti. Paní Svobodová je na rozdíl od dcery racionální a rázná. Celý život pracovala v místním kravíně a k životu se vším, co přináší, se staví čelem. Svého bývalého zetě prý prokoukla hned, ale dcera si nenechala do ničeho mluvit a takhle to dopadlo.

Paní Svobodová – babička, se trápí tím, že dcera tak trochu na všechno rezignovala a nečeká od života už nic dobrého. A stav její domácnosti tomu odpovídá. I když byl dům z roku 1938 částečně zrekonstruován, současný stav je velmi neutěšený. Počmárané zdi, vlhká zeď, opadané dlaždice, chybějící dveře….Paní Svobodová by si pro svoji dceru přála důstojné podmínky k bydlení. Pořádnou kuchyň a obývák, kde se budou všechny „holky“ spolu s babičkou scházet. Na věcech nelpí, jediné, co potřebují je „škrabadlo pro kočky“. Děti totiž mají rádi zvířata a tak mají psa, několik koček a potkana.

Podívejte se na ukázku:

Přestavba by pro ně a hlavně pro Ivetu byla důkazem, že po letech smůly se na ně usmálo štěstí a třeba by tak mohl odstartovat jejich lepší a šťastnější život. Ivetě, která si prošla nepovedeným manželstvím, by to dodala vzpruhu a signál, že má ještě celý život před sebou a že musí přestat myslet jenom na sebe, přestat se litovat a postavit se životu čelem.

Premiéru tohoto dílu pořadu Jak se staví sen uvidíte v sobotu 4. dubna v 17.35 na Primě.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

 


Přečtěte si také