Bydlení

29. března 2016 14:44

Markéta Zídková

Stoletý mišmaš může nahradit útulná Romantiqa

Stoletý mišmaš může nahradit útulná Romantiqa

Soutěžní hra Česko mění kuchyně, ve které web Prima Living spolupracuje s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi, pokračuje. Fotografie den ze dne přibývají a potvrzují poznatky z průzkumu. Většina Čechů je se svými kuchyněmi nespokojena.

Dnes vám představíme návrh architekta z Oresi, který připravil řešení pro kuchyň, kterou majitelé sestavili z kuchyňského nábytku, vyrobeného v různých časových etapách minulého století.

„Kuchyň je složena ze tří různě starých kuchyní. Bohužel již je silně nefunkční - vypadávají dvířka a horní díly se nebezpečně naklání,“ napsala komentář k soutěžní fotografii, kterou nazvala Stoletý mišmaš, Barbora Bisová.

Svou stávající kuchyň majitelé již před lety pojali velmi kreativně, Foto: archiv FTV Prima

Zde s námi můžete soutěžit o kuchyň za 100 000 Kč. Odborníky z Oresi fotografie zaujala kreativitou, s níž majitelé přistoupili jak k umístění nábytku do místnosti, tak výtvarným pojetím, kterým sjednotili různorodé skříňky. Nábytek postavili do rohu místnosti, kde je okno. Rohovou linku doplnili ještě „ostrůvkem“, který jim nabízí pracovní plochu, protože zbytek plochy desky zabírá dřez, odkapávač, mikrovlnka, varná konvice a další věci.

Rada architekta

Pro majitelku kuchyně architekt Petr Kaluža z Oresi připravil vizualizaci s možným řešením prostoru. „Neměli jsme k dispozici rozměry kuchyně, proto jsem při plánování vycházel pouze z odhadu rozmístění nábytku stávající linky podle zaslané fotografie,“ upozorňuje architekt. „Protože majitelé kuchyně měli „vanilkový“ nábytek, vyzdobený tapetou nebo textilem, který evokuje vzhled profilovaných dvířek, vybral jsem z portfolia kuchyní Dolti model Romantiqa. Kuchyně oproti stávajícímu stavu plně využívá roh místnosti. Nabízí tak více pracovní i úložné plochy.“ I takhle velkou kuchyňskou sestavu pořídíte u Oresivčetně spotřebičů za cenu 100 000 Kč.

V návrhu nové kuchyně architekt oproti stávajícímu stavu plně využil daný prostor. Do čelní strany ostrůvku navrhl prosklená dvířka, Foto: ORESI

Řešení kuchyňské linky do tvaru písmene „L“ doplňuje pracovní ostrůvek. Ten architekt navrhl na straně otočené do místnosti z prosklených dvířek. Pokud se majitelům vysloužilé kuchyně líbí spíše módní dřevěné dekory, mohou si ze široké nabídky kuchyní Dolti vybrat třeba řadu Classiq v klasickém dekoru dubového dřeva s frézovanou linkou a náznakem katrování, tedy se stopou po zubech pily. Nebo Nordiq s velmi jemnou kresbou dřeva s módním šedým odstínem, kde jsou léta použita horizontálně.

Kuchyňskou linku Dolti Romantiqa vhodně doplňují stylové spotřebiče a digestoř, Foto: ORESI

Chytré kuchyně Dolti v ekonomické třídě nabízejí prověřenou kvalitu v moderním designu za nejnižší možnou cenu. Víte, že menší kuchyňskou linku v této třídě včetně spotřebičů můžete mít již za 30 000 Kč?

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také