Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vzešly vám sazeničky? Tak je přesaďte

Možná je to pro vás záhadné slovo. Pikýrovat však neznamená nic jiného než přepichovat či přesazovat rostlinky, které vám narostly ze semínek.
Vydáno: 29.03.2014
Rostlinky potřebují místo
Rostlinky potřebují místo Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vyseli jste semínka a radujete se, jak vám vzešla. Máte plný truhlíček malých rajčat, bazalky, saturejky, lobelek, afrikánů, gazánií... Teď musíte ale sadbu přesadit z výsevního truhlíku do většího, aby mladinké rostlinky měly více světla, živin a místa. Kdybyste je nechali v houštině, vytáhly by se a znehodnotily. Nebude od věci pořídit si speciální substrát pro přepichování mladých rostlinek, který je velmi jemný, zároveň odlehčený perlitem a pískem, a přitom neobsahuje příliš mnoho hnojiv. Na přesazování budete potřebovat pikýrovací kolík (nemáte-li ho, vemte si špejli či tužku).

Podívejte se na video, kde se dozvíte, jak přesadit begónie, muškáty a bazalku. Každá rostlinka potřebuje svoje. Nejdůležitější pro všechny ale je to, abyste drobounké rostlinky nepoškodili:

Jak přesadit sazeničky
Jak přesadit sazeničky

(mar)

Podobné rady jako byla tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů, který vysílá Prima každou neděli v 11.50.

Zahrádka v květináči

Zahrádka v květináči


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama