Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Encyklopedie

Dekorace

Pro někoho zbytečnosti a pouhé lapače prachu, pro jiného důležité prvky, které dolaďují interiér.
Vydáno: 17.01.2015
 Police z masivního dřeva k umístění dekorativních předmětů přímo lákají

Pokud mluvíme o bytové dekoraci, máme na mysli vše, co kromě nábytku, dispozic a osvětlení dotváří charakter interiéru. Mezi dekorativní předměty můžeme zařadit obrazy a fotografie, pokojové rostliny, knihy, svícny, vázy, sbírky nebo například starožitné předměty. Řadu dekorací vystavujeme pouze příležitostně, například během vánočních nebo velikonočních svátků.

 

I při umisťování dekorací v bytě bychom měli respektovat určitá pravidla. Většina z nás by se asi necítila dobře v bytě přeplácaném umělými dečkami a sádrovými figurkami, první rada tedy zní, dodržovat určitou střídmost. Bydlení nám ideálně zpříjemní předmět, ke kterému máme určitý vztah, líbí se nám, případně má určitou hodnotu, například uměleckou nebo starožitnou. Pozornost věnujte i umístění dekorací, nebojte se vytvářet kontrasty a narušovat přísně geometrické uspořádání.

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama